Masters Berlin’de şampiyon takım Gambıt oldu

10 Eylül’de başlayan rekabet dolu Masters Berlin, finalde Team Envy – Gambit Esports mücadelesine sahne oldu.

  • 23 Eylül 2021
  • Masters Berlin’de şampiyon takım Gambıt oldu için yorumlar kapalı
  • 537 kez görüntülendi.
Masters Berlin’de şampiyon takım Gambıt oldu

10 Eylül’de başlayan rekabet dolu Masters Berlin, finalde Team Envy – Gambit Esports mücadelesine sahne oldu. Gambit Esports, sergilediği muhteşem performans ile kupa yarışının galibi oldu.

 

Uluslararası rekabete sahne olan Masters Berlin’de, kendi bölgelerinde başarı gösteren 16 takım Berlin’deki çevrimdışı etkinlikte karşı karşıya geldi. Final karşılaşmalarına adını yazdıran Team Envy ve Gambit Esports mücadelesinden kupaya uzanan taraf EMEA temsilcisi Gambit Esports oldu.

 

Dünyanın En İyi VALORANT Takımı Gambit Esports!

Masters Berlin final karşılaşmaları, kendi grubundan mağlubiyet almadan çıkan Team Envy ve alt eşleşmelerden yükselen Gambit Esports arasında gerçekleşti.

5 haritadan oluşan büyük finalde Gambit Esports, Team Envy’e karşı oynadığı mükemmel oyunda 3 – 0’lık skorla Masters Berlin şampiyonu oldu. 

Resmi olarak dünyanın en iyi VALORANT takımı unvanını kazanan Gambit Esports, tek bir harita bile kaybetmeden 225.000 dolarlık ödül ve VALORANT Champions Tour’a katılım hakkı kazandı.

Masters Berlin’de Gambit Esports’un Mücadelesi

Grup aşamasından itibaren başarısını gösteren Gaming Esports, Masters Berlin finaline giden yolda oldukça keyifli maçlar izletti. Turnuvanın erken safhalarında, grup aşamasında turnuva için hazır olduğunu belli eden Gambit Esports, turnuvada yalnızca 100Thieves ekibine karşı mağlup oldu.

Çeyrek finallerde Vision Strikers ekibine yalnızca 1 maçı kaybettikten sonra, bir önceki şampiyon Sentinels’i yenmeyi başaran G2 Esports karşısında aldığı 2-0’lık galibiyet ile adını finale yazdırmayı başardı.

 

Diğer yandan finalde Gambit Esports’a 3-0 kaybeden Team Envy ekibi ise hiçbir rakibine maç kaybetmeden final aşamasına kadar çıkmayı başarmıştı. Team Envy ise turnuvadan 125.000 dolarlık ödül ve VALORANT Campions Tour için 375 puan ile turnuvadan ayrılmış oldu.

 

VALORANT Champions Tour için son adım
VALORANT Champions Tour için bir sonraki fırsat ise Ekim ayında gerçekleşecek olan Son Şans Elemeleri’nde. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı