Memorial Ankara Proktoloji /Kolorektal Cerrahi Alanında Mükemmeliyet Merkezi Akreditasyonu Aldı

Memorial Ankara Hastanesi Proktoloji Bölümü, uluslararası tarafsız bir komisyon olan Surgical Review Corporation (SRC) tarafından “Proktoloji/Kolorektal Cerrahi Mükemmeliyet Merkezi Akreditasyonu”na layık görüldü.

  • 14 Ağustos 2021
  • Memorial Ankara Proktoloji /Kolorektal Cerrahi Alanında Mükemmeliyet Merkezi Akreditasyonu Aldı için yorumlar kapalı
  • 518 kez görüntülendi.
Memorial Ankara Proktoloji /Kolorektal Cerrahi Alanında Mükemmeliyet Merkezi Akreditasyonu Aldı

Memorial Ankara Hastanesi Proktoloji Bölümü, uluslararası tarafsız bir komisyon olan Surgical Review Corporation (SRC) tarafından “Proktoloji/Kolorektal Cerrahi Mükemmeliyet Merkezi Akreditasyonu”na layık görüldü. Bu akreditasyon ile Proktoloji Merkezi’nde, dünyanın saygın kurumlarıyla eşdeğer nitelikte, güvenilir tanı ve tedavi hizmetleri verildiği tescillenmiş oldu.   

 Memorial Ankara Hastanesi’nin üstün hizmetleri bir kez daha onaylandı

Memorial Ankara Hastanesi, Proktoloji / Kolorektal Cerrahi alanında “Mükemmeliyet Merkezi Akreditasyonu” aldı. Sağlık alanında prestijli ve tarafsız kurumlardan biri olan Surgical Review Corporation (SRC) tarafından uygulanan zorlu denetimi başarı ile geçen Memorial Ankara Hastanesi, “Proktoloji-Kolorektal Cerrahi Mükemmeliyet Merkezi”, Proktoloji Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bülent Menteş ve Prof. Dr. Sezai Leventoğlu da “Mükemmel Cerrah” akreditasyonuna layık görüldü. Bu ödül ile Memorial Ankara Hastanesi Proktoloji Bölümü’nün Avrupa ve Amerika’daki benzer özellik taşıyan hastanelerle hizmet, tarama, tanı ve tedavi açısından aynı üstün hizmeti verdiği onaylanmış oldu.

Memorial Ankara Hastanesi tüm kriterleri karşıladı

Klinik personelinin düzenli hizmet içi eğitim almasından, cerrahın yıllık olarak belli sayıda vaka gerçekleştirmesi ve bu vakalardaki komplikasyonların literatürde mükemmel olarak kabul edilen seviyede olmasına, kullanılan materyallerin kalitesinden operasyonun yapıldığı hastanenin modernizasyonu ve kalitesine kadar birçok kriteri başarı ile karşılayan Memorial Ankara Hastanesi Proktoloji Merkezi, toplumda yaygın olarak görülen anorektal hastalıkların tanı, tedavi ve cerrahisinde yurtiçi ve yurtdışı hastalara üstün standartlarda hizmet vermeye devam ediyor.

“Yalnızca kanıta dayalı yöntemler, en son rehberlere uygun kullanılır”

Bu akreditasyonun ülkemizde ve uluslararası arenada büyük önem taşıdığını belirten Prof. Dr. Bülent Menteş, “Proktoloji Ünitemizde hastalıkların tedavisinde yalnızca kanıta dayalı yöntemler, en son rehberlere (guideline) uygun kullanılır. Bunlar dışında hiçbir yaklaşım pratiğimizde yer almaz. Hasta verileri ve tedavi sonuçları biriktirilir, analiz edilir ve yayınlanır. Geniş bir deneyim zemininde, hasta için en güvenli, kısa ve ucuz yöntemi seçmeye ve ustaca uygulamaya çalışırız. Bu süreç, sürekli geribildirimlerle daha etkin ve daha az hatalı bir düzeye evrilir. Sonuçlar bağımsız bir dış otorite tarafından da kontrol edilir. Sistemin önceliği sürekli iyileştirme ve geliştirme olup daha iyi cerrahi uygulamaya odaklıdır. “Mükemmeliyet Merkezi” her işlemi en iyi sonuca ulaştırma amacı taşır. Biz de bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

“Deneyimlerimizi ekibimizle ve meslektaşlarımızla paylaşıyoruz” 

Bilgileri yeni teknolojiler ve cerrahi teknikler ile harmanlayıp, etik kurallar ve güncel kılavuzlar çerçevesinde en iyiyi oluşturmaya çalıştıklarını vurgulayan Prof. Dr. Sezai Leventoğlu da, “Deneyimlerimizi ekibimizle ve meslektaşlarımızla paylaşıyoruz. ‘Bilgi paylaşıldıkça çoğalır’ mottosunu benimsiyoruz. Hastalarımıza verdiğimiz hizmette en yeni teknolojiyi, en sorunsuz ve en net sonuçla sunabilmek tercih edilebilirliğimizi arttırıyor. Mükemmeliyet merkezi ifadesi sadece sözcük olarak kalmıyor. Ekibin bilimsel duruşu, hastalara davranışı ve sonuçlarıyla da kendini gösteriyor. Aslında bu, bizim ilim konseptimizin doğal bir parçası. Ego ve gururdan uzak tarzda sürdürmemiz gereken vazgeçilmez bir eylem. Bir taraftan öğrenmeye devam etmek, bir taraftan mevcut bilgiyi aktarmak ve paylaşmak” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı