Messenger Hızlı Oyunlardan Geliştiriciler Para Kazanabilecek!

Konuya puan ver!

Facebook’un sahibi olduğu ve milyonlarca kişinin mesajlaşmak, görüntülü sohbet etmek, resim ve video göndermek için kullandığı programlardan bir tanesi Messenger’dir. Facebook bilindiği üzere Messenger uygulamasının büyümesi için mobilden Face mesajlarına bakmak için kullanıcıları Messenger indirmeye mecbur bırakmıştır.

Bu girişimden sonra Messenger’in kullanıcı sayısı katlandı ve şu anda milyonlarca kişi Messenger uygulamasını kullanıyor. Yine Facebook, Messenger uygulamasının gelişmesi için hızlı oyunlar ismini verdiği sürümünü yayımladı. Buna göre Messenger’in sağ altında yer alan oyun kolu simgesine basarsanız uygulamanın içerisinde yer alan ufak oyunları görebilir ve hepsini ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Şimdi Facebook bu oyunların sayısını artırmak için yazılımcılara müjdeli haberi duyurdu.

Oyun Sahipleri Para Kazanabilecek

Şu anda Messenger kullanıcıları sağ altta yer alan oyun kolu simgesine basarak tüm ufak oyunları görebilir ve ücretsiz olarak oynayabilir. Bu oyunların sayısının artması için Facebook yapımcılara oyun içerisinde reklam koyabilme yetkisini  veriyor. Bu yetki aracılığı ile geliştiriciler oyunları üzerinden para kazanabilecek. Bu girişimden sonra Messenger’de yer almakta olan hızlı oyunların sayısının katlayarak artması beklenmektedir.

Oyun Kütüphanesi Yapılabilir!

Facebook Messenger için oyun üreticileri şu anda hiçbir oyunundan para kazanamıyor. Sadece firmalar ya da yazılımcılar isim için oyun üretmektedir. Şimdi yeni gelecek güncelleme ile artık firmalar oyunlarının içerisinde reklam koyabilecek tabi Facebook’un oyunları incelemesi ve reklamların nasıl eklendiğini takip etmesi beklenmektedir.

Yazılımcılar oyunları üzerinden ciddi kazanç elde edeceği için oyun kütüphanesinin yapılması bekleniyor. Nasıl Google Play Store’a girildiğinde karşımıza kütüphane çıkıyor, buradan oyun araması yapıyor, kategolarilere göre oyunları görüyoruz işte aynı sistemin yakın zamanda Messenger’e gelmesi beklenmektedir. Tabi bu kütüphanenin hemen gelmesi pek mümkün gözükmüyor.

Ancak yapımcılar oyunlarından para kazanabileceği için yakın zamanda oyun sayısının katlanacağı tahmin ediliyor bu yüzden kullanıcılar kendi isteklerine göre oyunları bulabilmesi için Messenger’e gelecek güncelleme sonrasında kütüphanenin de uygulamaya entegre edilmesi beklenmektedir. Facebook Messenger’de ki oyunlara ne zaman reklam verilecek, reklamlar nasıl olacak gibi soruların yanıtları henüz kesin değil. Yakın zamanda yeni bir açıklama bekleniyor.

Yorum yap