Milas Belediyesi’nden yüzde 50 Hibeli Buğday Tohumu Desteklemesi

Başvurular 17 – 21 Ekim Tarihleri Arasında…   “KÜÇÜK ÜRETİCİYİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ” Tarımsal faaliyetlere ve çiftçiye değer veren, hazırladığı projelerle üreticinin dostu olduğunu hissettiren Milas Belediyesi, 50 hibeli buğday tohumu desteklemesi ile üreten çiftçilerin yanında olmaya devam ediyor.

  • 14 Ekim 2022
  • Milas Belediyesi’nden yüzde 50 Hibeli Buğday Tohumu Desteklemesi için yorumlar kapalı
  • 216 kez görüntülendi.
Milas Belediyesi’nden yüzde 50 Hibeli Buğday Tohumu Desteklemesi

Başvurular 17 – 21 Ekim Tarihleri Arasında…

 

“KÜÇÜK ÜRETİCİYİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Tarımsal faaliyetlere ve çiftçiye değer veren, hazırladığı projelerle üreticinin dostu olduğunu hissettiren Milas Belediyesi, 50 hibeli buğday tohumu desteklemesi ile üreten çiftçilerin yanında olmaya devam ediyor. Tarımda çığ gibi büyüyen sorunlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Küçük üreticinin yüzü gülmediği sürece tarımda hareketlilik sağlanması mümkün değildir.” dedi.

 

12 MAHALLEDE 50 HİBELİ BUĞDAY TOHUMU DESTEKLEMESİ

Gelecek dönemlerin en kritik sektörleri arasında gösterilen ve topraktan kopan çiftçinin geri gelmediği raporlarla belgelenen tarımda, üreticiye verdiği desteklemelerle çiftçinin yanında duran Milas Belediyesi, 50 hibeli buğday tohumu desteklemesi ile 12 mahallede üreticinin yüzünü güldürmeyi hedefliyor.

 

Alaçam, Balcılar, Beyciler, Çamköy, Demirciler, Ekizköy, Hasanlar, Karacahisar, Kısırlar, Kuzyaka, Söğütçük ve Ulaş mahallesindeki üreticilerin yararlanacağı destekleme başvurularının 17-21 Ekim tarihleri arasında Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’ne şahsen yapılacağı bildirildi.

 

Başvuruların 2022 yılı ÇKS belgesi veya Milas Ziraat Odası Kayıt Belgesi ve kimlik fotokopisi ile birlikte yapılacağı, müracaatta bulunacakların 0 (252) 512 2826 / 244-245 no’lu iletişim numaralarından bilgi alabilecekleri belirtildi.

 

“400 KİŞİYE 60 TON BUĞDAY TOHUMU”

Toplumsal kalkınmanın bel kemiğini oluşturan tarımsal faaliyetlere verilecek her ölçekteki desteğin büyük önem taşıdığını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Yaptığımız ön çalışmaların sonucunda 12 mahallede, 3 – 10 dönüm arasında toprağı olan yaklaşık 400 kişiye 60 ton buğday tohumu dağıtmayı hedefliyoruz.

 

Projemizin ön çalışmalarını Ziraat Odası ile birlikte yürüttük. Mahallelerimizi belirlerken bölgenin fiziki şartlarını göz önünde bulundurarak susuz tarımın yapıldığı bölgeleri tespit etmeye özen gösterdik.” dedi.

 

“SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Ekonomik sıkıntılar ve buna bağlı oluşan sermaye yetersizliği nedeniyle üreticinin topraktan koptuğunun altını çizen Başkan Tokat; “Küçük üreticinin yüzü gülmediği sürece tarımda hareketlilik sağlanması mümkün değildir. Küçük çiftçi ürettiğini pazara sunabilmelidir. Aksi halde tarım alanında yaşanan sorunlar daha da artacaktır. Yaptığımız desteklemelerle sürdürülebilir tarıma katkı sağlamayı kendimize ilke edindik. Tarımda çığ gibi büyüyen sorunlara Milas Belediyesi olarak imkanlarımız çerçevesinde ‘dur’ demek istiyoruz. Bu doğrultuda ekiplerimiz ile birlikte fikir üretmeye, ürettiğimiz fikirleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı