Milletvekili Tutdere Adıyamanlılara Aşı Çağrısında Bulundu

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av.

  • 11 Ağustos 2021
  • Milletvekili Tutdere Adıyamanlılara Aşı Çağrısında Bulundu için yorumlar kapalı
  • 448 kez görüntülendi.
Milletvekili Tutdere Adıyamanlılara Aşı Çağrısında Bulundu

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, koronavirüs vakalarında yaşanan artışa dikkat çekerek vatandaşlara aşı yaptırma çağrısında bulundu.

 

Koronavirüsle mücadelede aşının önemine dikkat çeken Milletvekili Tutdere, “Aşı sırası gelen tüm yurttaşlarımızın aşısını olması hayati önem taşımaktadır. Sevdiklerimizin hayatını tehlikeye atmamamız için tüm yurttaşlarımızı aşılama çalışmalarına katılmaya ve aşısını yaptırmaya davet ediyorum.” dedi.

 

Milletvekili Tutdere, Vaka Artışına Dikkat Çekti, Aşılanmanın Önemine Vurgu Yaptı

 

Adıyaman’ın hala riskli grup içerisinde yer aldığına vurgu yapan Milletvekili Tutdere bu riski düşürmenin tek yolunun aşılanmadan geçtiğine işaret etti. Tutdere, “Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan risk haritasına göre Adıyaman’ın rengi hâlâ turuncu, yani riskli grupta yer alıyor. Vaka sayılarında yakaladığımız düşüş hızı yerini hızlı bir yükselişe bırakmıştır. Adıyaman’daki vaka sayıları maalesef hızlı bir yükselişe geçmiştir. Şehrimizin riskli iller grubundan çıkmasının tek yolu aşılanmaktan geçmektedir.” ifadelerini kullandı.

 

Adıyaman’daki aşılama çalışmalarının yüzde 60 seviyelerine ulaştığını ve bu seviyenin daha da yukarıya çıkarılması gerektiğini ifade eden Milletvekili Tutdere, “Öte yandan Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı aşı verilerine göre, Adıyaman’daki aşılanma oranının yüzde 60’lara ulaştığı görülmektedir. Riskli ve yüksek riskli illere komşu olmamız, şehrimizin de riskli iller grubunda yer aldığı göz önüne alındığında, aşılama oranımızı mutlaka artırmamız gerektiği açıkça ortadır.” dedi.

 

Sağlık Çalışanlarının Yapmış Oldukları Fedakarlığın Karşısında Bizler de Aşı Olmalıyız

 

Pandemi döneminde sağlık çalışanlarının yaptıkları fedakarlıklar ve gösteriş oldukları çabalarının değerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Milletvekili Tutdere, “Bu süreçte gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan, yaşatmak için yaşamlarından vazgeçen sağlık çalışanlarımızın yapmış oldukları fedakarlıklar asla unutulamaz, unutulmamalıdır. Bu fedakarlığın bir karşılığı olarak bizler de aşılarımızı yaptırmalı, sağlık çalışanlarımızın iş yükünü azaltmalıyız.” şeklinde konuştu.

 

Karanlık Günlerin Geride Kalması İçin Aşılanma Şart

 

Koronavirüsten korunmanın tek yolunun aşılanmaktan geçtiğine vurgu yapan Milletvekili Tutdere, “Karanlık günlerin geride kalması, normal hayatımıza dönebilmemiz için tüm yurttaşlarımızın bir an önce aşılanması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

 

Aşı yaptırma sırası gelen herkesin mutlaka aşısını yaptırması gerektiğini ifade ederek Adıyaman’daki hemşerilerine aşı yaptırma çağrısında bulunan Tutdere, “Özellikle Kahta, Gerger, Sincik ilçelerimizde yaşayan hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm Adıyamanlı hemşerilerime bir kez daha aşı yaptırma çağrısında bulunuyorum. Bilimsellikten uzak, bilimle ters düşen iddiaları ve o iddiaları ortaya atan kişilerin söylemlerini kesinlikle dikkate almayın. Sadece bilim insanlarımızın aşı konusunda yaptıkları açıklamaları önemseyin ve dikkate alın. Değerli hemşerilerim kendinizi korumak için, sevdiklerinizi korumak için, bu karanlığı bir an önce geride bırakmak için aşınızı mutlaka yaptırın.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı