Mobil İnternet Tüketimi Nasıl Azaltılır?

Konuya puan ver!

Günümüzde çok sayıda kişi mobil internet tüketiminin fazla olmasından şikayetçidir. Öyle ki artık çok sayıda kişi aylık 8 GB – 10 GB paketlerini hatlarına tanımlattırmakta ancak halen yetmediğinden yakınmaktadır. Müzik Dinle Peki bu mobil internet tüketimi nasıl azaltılır? Andro Haber ekibi olarak çok sayıda kişinin bu sorundan problem yaşadığını öğrendik. Sizler için mobil internet tüketimi nasıl azaltılır? haberini ürettik. Buna göre Andro Haber ekibi olarak size belirteceğimiz yöntemleri eğer telefonlarınız da uygularsanız daha az internet tüketimi gerçekleştirirsiniz. En azından internet tüketimini ne kadar azaltırsanız sizin için fayda sağlayacaktır.

Mobil İnternet Tüketimini Azaltmak

1-) Google Haritalar

Google bilindiği üzere navigasyon uygulaması olarak Haritalar programını çıkarttı. Bu program aracılığı ile istediğiniz her noktaya gidebilirsiniz. Ancak unutmayın ki Google Haritalar çok fazla internet paketi tüketmektedir. Bu sebepten dolayı sizlere kesinlikle çevrim dışı harita kullanmanızı öneriyoruz. Hemen Google Haritalara girerek çevrimdışı haritaya tıklayarak en çok kullandığınız rotayı indirin. Bu sayede artık interneti açmadan da Google Haritaları kullanabileceksiniz.

2-) Google Chrome Tasarruf Ayarı

Genel olarak pek çoğumuz internetten dolaşırken Google Chrome tarayıcısını kullanmaktayız. Peki Chrome uygulamasında internet tasarruf ayarının olduğunu biliyor muydunuz? Eğer bilmiyorsanız hemen ayarlarınızı yapın. Buna göre öncelikle Google Chrome tarayıcısını açın ve ayarlar bölümüne giriniz. Aşağıdaki veri tasarrufu ayarına basarak gerekli seçimlerinizi yapın. Bu sayede daha az internet gitmesini sağlayabilirsiniz.

3-) Arka Plan Veri Tüketimi

Siz uygulamalardan çıkış dahi yapsanız uygulamaları kapatsanız da programlar arka planda veri tüketimine devam etmektedir. Şimdi düşünün siz uygulamalardan çıkış yapmışken nasıl oluyor da telefonunuza bildirim geliyor? İşte bu kanıt programların arka planda çalıştığını göstermektedir. Hemen programların ayarlarına girerek arka plan veri tüketimlerini azaltın.

4-) Veri Sınırlaması

Pek çok telefonda internet tüketim veri sınırlaması bulunmaktadır. Bu veri sınırlamasını açarak video izlerken, müzik dinlerken belirlediğiniz kotanın bitmesinden sonra internetin kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer telefonlarınız da internet için veri sınırlaması özelliği yoksa hemen marketlerinizden ücretsiz olarak veri sınırlaması uygulamalarını indirebilirsiniz. Bu programlar internetinizin az gitmesine yaramayacak ancak internetiniz planlı kullanmanıza yarar sağlayacaktır.

Yorum yap