MORTAL KOMBAT X Android Oyunu İncelemesi

Çocukluğumuzun atari zamanlarından gelen MORTAL KOMBAT serisi, şüphesiz o dönemleri hatırlayanların favori oyunu olmuştur. O zamanların imkânlarıyla sunulan grafikleri, fantastik dövüş stilleri ve karakterlerin isimleri hafızalara iyi bir şekilde kazınmıştır. Yapılan bu ün ve salınan nam sayesinde geliştirmelere devam eden ekip son sürümü olan MORTAL KOMBAT X adlı eserini biz oyun severler ile buluşturdu.

Ölüm yarışı

mortal-combat-x

Oyunda klasik bir karşılama ekranı yer alıyor. Oyun içerisinde üç farklı oynanış şekli sunulmuş. Kariyer, anlık ve çevrimiçi. Senaryo için kısa bir animasyon filmi hazırlanmış. İzlerken mutluluk duyuyorsunuz. Nelerin olup bittiğini, bu ölüm yarışının ve savaşın neden başladığını anlatan, manidar ve güzel bir film… 25 senelik sorunu kısa bir sürede anlatarak, MORTAL KOMBAT bağımlılarına ufak bir hatırlatma yapılıyor. Aynı zamanda oyunu ilk defa oynayacaklar için güzel bir giriş oluyor.

Seçenekler

Sürümün git gide artması, teknolojiden maksimum seviyede faydalanılması gibi özellikler sayesinde oyunun gözle görülür şekilde oynama kolaylığı geliştirilmiş. Böylece oyunu oynarken özel vuruşlar, özel teknikler ve kombo sistemleri çok daha basit bir şekilde yapılabiliyor.

Grafikler

mortal-combot-x-grafikler

Karakterler ve savaşçılar aynı ancak grafikler çok farklı. İstenilen seviyeye hâlen gelinebilmiş değil, ancak bu durum tabii ki yapımcılar açısından böyle. Oyuncular açısından değerlendirildiğinde, mükemmel grafiklere sahip olduğunun anlaşılması pek zor olmuyor.

Yapım

Yapım aşamasında kullanılan teknikler ve incelemelerin geçmişe dayanması, oyuncuların geçmiş sürümlerdeki yorumlarının değerlendirilmesi üzerine kurgulanan senaryoda, müzikler ve geçiş sahneleri oldukça iyi şekilde konumlandırılmış. Bazı müzikleri duyduğunuzda geçmiş zamanlar gözünüzün önüne geliyor ve oyunu iyi ki oynuyorum diyorsunuz.

Yayıncı ve yapımcı yapmış olduğu sosyal araştırmaları oyuna en iyi biçimde yansıtmayı başarmış ve dövüş oyunları denildiğinde akla gelen ilk oyun olmayı hak etmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Udemy Android Uygulaması

Mobile Legends Ligler