Move to iOS Uygulaması Aslında Apple Tarafından Yapılmadı

Move to ios uygulaması aslına bakarsanız Apple tarafından yapılan bir uygulama değil.


Dün Google Play Store üzerinden bir uygulama paylaşıldığı söylendi ve bu uygulamanın Apple tarafından Android uygulaması olarak yapılan ilk uygulama olduğu haberleri yayıldı. Ancak belirtmek isteriz ki herhangi bir şekilde Apple tarafından böyle bir uygulama yapılmadı. Media Mushroom’s Copy My Data tarafından yapılan bir uygulama ve uygulamanın imzasını bu firma taşıyor.

Media Mushroom firması İngiltere tabanlı bir firma olmakla birlikte Google Play Store üzerinde iki adet uygulaması bulunuyor ve uygulamalardan iki tanesi da veri aktarma amaçlı yapılan uygulamalar. Bu uygulamalar ile Apple’ın uygulamasına baktığımızda aynı özelliklere sahip olduğunu fark ettik.

Apple_Media_Mushroom_1

 

Öyle sanıyoruz ki Apple yalnızca bu firmanın uygulamasının kullanım haklarını aldı ve geliştirici kimliğini değiştirdiler yalnızca. Böylelikle Apple’ın ilk uygulamasıymış gibi yayılmasına sebep oldu.

Yani şimdi diğer bir yandan bakacak olursak move to ios uygulaması için kötü yorum yapan kullanıcılar bir bakıma haklılar bir bakıma değiller. Şimdi nasıl böyle bir uygulama Apple tarafından yapılır görüşü var ve aslında Apple yapmadı olayı bu görüşü yok ediyor ancak Apple firması böyle kötü bir uygulamayı kendi bünyesinde de paylaşmamalı diyoruz. Tabi bu bizim fikrimiz…

Bir Cevap Yazın