Teknoloji ve Haber Sitesi

Mükellef ile Estonya üzerinden Avrupa Birliği’ne ticaret başladı!

İnternet üzerinden şirket kurma platformu Mükellef, Estonya operasyonunu hayata geçirdi.

  • 09 Aralık 2021
  • Mükellef ile Estonya üzerinden Avrupa Birliği’ne ticaret başladı! için yorumlar kapalı
  • 242 kez görüntülendi.
Mükellef ile Estonya üzerinden Avrupa Birliği’ne ticaret başladı!

İnternet üzerinden şirket kurma platformu Mükellef, Estonya operasyonunu hayata geçirdi. Mükellef Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Okan Şafak, “Türkiye’de, Amerika’da ve İngiltere’de bireysel girişimcilere sunduğumuz desteği şimdi de Avrupa Birliği’nde ticaret yapmak isteyen girişimcilerimize Estonya üzerinden sunacak olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz” dedi.

Bireysel girişimcilerin şirket kurma ve sonrasında girişimlerinin ihtiyacı olan tüm finansal süreçleri yönetebildikleri bir online platform olan Mükellef, Estonya’da hizmet vermeye başladı. Mükellef, yurt dışında şirket kurmak isteyen girişimcilere online olarak hali hazırda ABD ve İngiltere’de hizmet verirken, Avrupa Birliği’nde rahatlıkla ticaret yapmak isteyen girişimciler için Estonya operasyonunu hayata geçirdi. 

Avrupa Birliği’nde Ticaret Yapmak

Girişimcilerin Estonya’da sıfırdan bir işletme kurmalarını ve bütün yasal süreçlerde kolaylıkla sonuca ulaşmalarını sağlayan Mükellef, aynı zamanda doğrudan Avrupa Birliği ülkeleriyle de kolay ticaret yapabilmelerinin kapılarını aralıyor. Mükellef’in 2021’de 4 ülkede hizmet verme hedefine ulaşmaktan dolayı mutlu olduklarını vurgulayan Mükellef Kurucu Ortağı ve Genel Müdür Okan Şafak şöyle konuştu: “Artık Estonya’da şirket kurarak Avrupa Birliği’nde ticaret yapma hayali olan girişimcilerimize de yardımcı olacağız. Estonya’da e-Vatandaşlık, online şirket kurulumu, sanal ofis, online banka hesap açılışı, muhasebe yönetimi, belge takibi gibi tüm süreçlerde girişimcilere uçtan uca bir çözüm sunacağız. Hedefimiz 2022 yılı sonuna kadar 8 ülkede 1.000 şirkete kurulum hizmeti vermek.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı