Teknoloji ve Haber Sitesi

Mustafakemalpaşa Belediyesi ihtiyaç sahiplerine kucak açtı

Mustafakemalpaşa Belediyesinden kimsesizlere sıcak yuva sıcak yemek -Mustafakemalpaşa Belediyesi ihtiyaç sahiplerine kucak açtı   Mustafakemalpaşa Belediyesi ekipleri ilçe genelinde karla mücadele çalışmalarını sürdürürken, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, dondurucu soğuklarda sokaklarda yaşamak zorunda kalan evsizlere sıcak yuva, sıcak yemek imkanı sunmaya devam ediyor.

  • 25 Ocak 2022
  • 80 kez görüntülendi.
Mustafakemalpaşa Belediyesi ihtiyaç sahiplerine kucak açtı

Mustafakemalpaşa Belediyesinden kimsesizlere sıcak yuva sıcak yemek

-Mustafakemalpaşa Belediyesi ihtiyaç sahiplerine kucak açtı

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi ekipleri ilçe genelinde karla mücadele çalışmalarını sürdürürken, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, dondurucu soğuklarda sokaklarda yaşamak zorunda kalan evsizlere sıcak yuva, sıcak yemek imkanı sunmaya devam ediyor.

 

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Mustafakemalpaşa Belediyesi, hafta sonu etkisini gösteren soğuk hava ve kar yağışının başlamasıyla birlikte barınma ihtiyacı olan ve sokakta kalanların yardımına yetişiyor.

 

Soğuk havalarda vatandaşların mağdur olmaması için talimat veren Başkan Mehmet Kanar’ın, oluşturduğu özel ekip, 24 saat kimsesiz ve barınma sorunu olan vatandaşları yalnız bırakmayarak sıcak yemek, barınma ve yakacak ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kar kürüme araçlarıyla şehir merkezi ile birlikte bir çok kırsal mahallede karla mücadele etti. Ulaşımda herhangi bir aksaklık yaşanmaması için çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri de  ihtiyaç olan bölgelerde yol açma ve tuzlama çalışması yaptı.

 

Tüm imkanlarıyla seferber olan Mustafakemalpaşa Belediyesi, ekipleri ilçenin farklı noktalarında yaptıkları çalışmalarla kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşların yardımına koşarken sokak hayvanlarını da unutmayarak düzenli olarak besleme noktalarına yemek bıraktı.

 

'Evdeyim ama takipteyim'

 

İhtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanında olduklarını belirten Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla her zaman vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatıyoruz. Bunu her zaman söylüyorum. Ayrım yapmadan ben herkesin Belediye başkanıyım. Biz herkes için varız. Mustafakemalpaşa'da yaşayan insanlara sahip çıkacağız. Bize gelen ihbarlar ve tespitlerimiz doğrultusunda çok şükür aç ve açıkta kimse yok. Kovid nedeniyle müşahede sürem devam ediyor ama çalışmaları ve gelişmeleri arkadaşlarım anlık olarak rapor ediyorlar. Evdeyim ama takipteyim  ” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı