NBA LIVE Mobile Android Oyunu

NBA LIVE Mobile adından da anlaşıldığı üzere akıllı cihazlar için üretilmiş ve EA Sports tarafından indirmeye açık hâle getirilmiş bir basketbol oyunu.

Genel bakış

Oyunda ana menüde harita benzeri bir yapıyla karşılaşmaktasınız. Bu kısımda takımınız, level yani seviyeniz, paranız ve oyun içi satın almalarda kullanılmakta olan NBA CASH köşeleri yer alıyor. Yeni oyun başlatmak için sol kısımdaki menüden SEASONS kısmına tıklamanız yeterli.

Oyun içi

Yönetim yukarıda bahsettiğimiz butona bastıktan sonra başlıyor. Öncelikle yükleme ekranıyla karşılaşıyorsunuz ve bir süre sonra hakem orta sahada topu havaya atarak klasik basketbol maçı karşılaşması başlıyor.

Ekranın sol alt kısmındaki yön dairesiyle oyuncuları hareket ettirirken, sağ tarafta bulunan pas, şut ve koşmak gibi fonksiyonların varlığı dikkatleri çekiyor. Ekran üzerinde yerleşimleri iyi belirlenmiş ve oynanabilirlik yüzdesinin maksimum seviyede tutulmaya çalışıldığı gösteriliyor. Butonların büyüklüğü, aralarındaki mesafe ve tepki süresi gibi oyun çekirdek yapısında büyük yol kat edildiği aşikâr.

Oyuncuların altında isimleri yer alıyor. Top karşı takımdayken kontrol menüsünde baskı, hamle, bloke ve koruma gibi yönetim özellikleri ortaya çıkıyor. Bu sayede hamle ve defans esnasında kullanılan taktikleri değiştirerek, profesyonel basketbolun tadını alıyorsunuz.

Senaryo

Oyun içindeki senaryo FIFA serisinden de bildiğiniz üzere tamamen gerçekliğe dayalı. Diğer basketbol oyunları gibi çok kolay sayı alma imkânınız bulunmuyor. Ya da ani hareketlerle sahadaki tüm oyuncuları geçerek smaç basamıyorsunuz. Çünkü rakipleriniz önünüze dikiliyor, smaç basarken bloke koyuyor ya da pas vermenizi engelliyor.

Top kayıp yüzdesinin fazlalığı sayesinde basketbol zekanızı konuşturmanız gerekiyor. Kime pas vereceğiniz, ne zaman aradan kaçacağını ya da koşacağınız tamamen size kalıyor. Oyunun yarattığı doğal zorluk sayesinde keyif yüzdeniz maksimum seviyeye çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL 2016 Değerlendirme İle Tüm Sezona Göz Atın

iPhone 7 En çok Karşılaşılan Problemleri ve Çözümleri