Nexus 6P En Yaygın 4 Problem ve Çözümleri

Konuya puan ver!

Bu yıl Google için yine bir teknoloji yılı oldu ve birbirinden güzel ürünler sunarak kendi gücünü kanıtlamaya devam etti. Sunduğu iki telefondan birisi Nexus 6P idi. Tasarımı , kalitesi , yüksek özellikleri , kamerası ve her şeyi ile kullanıcıların sahip olabileceği üst düzey akıllı telefonlardan bir tanesi. Nexus 6P bu yılın en iyi Android telefonlarından bir tanesi ancak her teknolojik üründe olabileceği gibi problemler barındırabiliyor. Bizde bu konumuzda Nexus 6P problemleri ve bunun muhtemel çözümleri ile önerileri ele alacağız.

Problem #1 – Nexus 6P Otomatik Ekran Dönme Sorunu

Bazı kullanıcıların karşısına çıkan hatalardan bir tanesi ise ekranın kendiliğinden dönmemesi. Bu sorunun çeşitli sebepleri olabilir tek bir sebepten kaynaklanmayabilir. Bundan dolayı bizden muhtemel çözümleri önereceğiz. Size en uygun ve en mantıklı olanını tercih edebilirsiniz.

Muhtemel Çözümler

 • Bu durumun sebebi sonradan yüklemiş olduğunuz bir harici uygulamanın verdiği etkiden kaynaklanabilir. Son yüklediğiniz uygulamaları bir kontrol edip silerek denemenizde fayda olacaktır.
 • Diğer bir sebep ise telefonun sensörlerinin ve yer yön ayarlarının doğru olmamasından dolayı olabilir. Bunun için buradaki uygulamayı indirdikten sonra gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Problem #2 – Rahatsız Etme Modu Kapanmama Sorunu

nexus 6p rahatsiz etme modu

Rahatsız Etme (Do not disturb me) modunu açtıktan sonra telefonun bildirim ayarları otomatik bir şekilde ayarlanır. Bazı kullanıcılarda bu modu aktif ettikten sonra kapatamadıklarını söylüyorlar. Bu sorunun muhtemel çözümleri için aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz.

Muhtemel Çözümler

 • Bu sorunun genel sebebi maalesef Google’dan kaynaklı olabilir. Bunun hakkında kalıcı bir çözüm olarak yeni güncellenme gelmesi bekleniyor.
 • Bu sorunun geçici çözümü olarak ise Ayarlar – Sesler ve Bildirimler – Rahatsız Etme Modu – – Otamatik Kurallar kısmındaki bildirim ayarlarını özel ayarlar şeklinde yapabilirsiniz.

Problem #3 – Aramalarda Ses Sorunu ve Kalitesiz Arama

nexus 6P ses sorunu

Diğer bir sorun ise telefon görüşmelerinde sesiniz az gidiyor olması. Bu sorun biraz donanımsal ve Google ile alakalı diyebiliriz. Telefonun mikronun yerleştirildiği yer bu durumun ana sebebi aslında. Şimdi muhtemel çözümlere bir bakalım.

Muhtemel Çözümler

 • Bu sorun kısmende olsa Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi ile düzeltilmeye çalışıldı. Eğer güncelleme yapmadıysanız yapmanızı öneririz.
 • Diğer bir çözüm ise kullanıcılarında keşfettiği bir çözüm. Telefonun mikronu telofonun arka kısmında kaldığı için telefonu tutuş şekliniz sesinizin nasıl gittiğini de etkiliyor. Telefonu sağlam bir şekilde kavramadan konuşma yapmayı bir deneyin bakalım nasıl olacak.
 • Eğer root işletimi yaptıysanız bu sorunu root ayarları ilede çözebiliyorsunuz. Root nedir bilmiyorsanız buradaki konumuzu inceleyebilirsiniz.

Problem #4 – Bağlantı Sorunları (Wifi , Bluetooth , İnternet )

Yani bir çok telefona olduğu gibi sizde wifi bağlanma sorunu , internet bağlan sorunu yada bluetooth sorunlarını bu cihazda da yaşayabilirsiniz. Kimi zamanda arabaya bluetooth ile bağlan sorunu çıkabiliyor.

Muhtemel Çözümler

Wi-fi Sorunları

 • Telefonu döndürün ve otomatik döndürmeyi kapatın. Bu şekilde biraz bekletin ve eski haline getirip tekrar deneyin.
 • Ayarlar – Güç Tasarrufu modunun kapalı olup olmadığını kontrol edin.
 • Buradaki programı kullanarak Wi-fi ayarlarınızı yapılandırmayı deneyin.
 • Wifi bağlantınız ile ilgili sorun var ise sorun olan wifi bağlantısına uzun uzun tıklayın ve ardından unut seçeneğine basın. Tekrardan bilgileri girip bağlanmayı deneyin.
 • Güncellemeleri kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Bluetooth Sorunları

 • Arabaya bağlantı kurmaya çalışırken ayarların sıfırlı olup olmadığını kontrol edin.
 • Ayarlar – Bluetooth kısmındaki ayarların varsayılan olup olmadığına bir bakın. Bunun ardından eski tüm kaydedilen bağlantıları silin ve temizleyin.

Yorum yap