Nokia 9 Hakkında Sızıntı Bilgiler

Konuya puan ver!

Bir dönemin harika telefon üreticileri arasında yer alan ve dünya genelinde satış rekorları kırmakta olan Nokia yaptığı yanlış anlaşmalar yüzünden yıllarca telefon piyasasından silindi ve adını unutturdu. Gerekli anlaşmaların sona ermesinden sonra Nokia piyasaya yeniden döndü. Her ne kadar satış rekorları çok fazla olmasa da Nokia şu anda gidişattan memnun ve yakında Nokia 9 modelini tanıtacak.

Andro Haber ekibi olarak Nokia 9 modelinin oldukça sık arandığını öğrendiğimiz için sizlere bu bilgi makalesini hazırladık. Eğer Nokia 9 modelini merak ediyorsanız cihazın ne gizi özelliklere ve teknik detaylara sahip olduğunu öğrenmek istiyorsanız Nokia 9 hakkında sızıntı bilgiler makalemiz aracılığı ile pek çok bilgi edinebilirsiniz.

Nokia 9 Detayları

Nokia firmasının daha önce üretmiş olduğu seriler çok fazla beğenilmedi ancak yeni çıkacak olan Nokia 9 modelinin oldukça beğenileceği tahmin edilmektedir. Telefonun teknik özellikleri hakkında henüz net bilgiler belli değil ancak görüntülerden çıkan özelliklere göre bazı detaylar öğrenildi.

Buna göre Nokia 9 telefonunun arka kasasında flaşlı çift kamera olacak ve parmak izi okuyucusu trend haline geldiği gibi telefonun arkasında yer alacak. Nokia 9’un arka kasasında bulunan çift kameranın yan yana değil de alt alta konulması beklenmektedir.

Tasarım açısından değerlendirmek gerekirse Nokia 9’da eski model olarak bilinen Nokia 5 ile Nokia 8’e yakın yani bu modellerin tasarımları beğenildiği için Nokia 9’unda aynı tasarım ile piyasaya sunulması tahmin ediliyor.

Parlak Arka Kasa

İnternete sızan Nokia 9 modelinin arka kasasına bakıldığında parlak bir kaplama görülmektedir. Ancak cihazın arka kasasının henüz hangi maddeden yapıldığı bilinmiyor. Bazı yorumlarda porselenden ya da camdan yapıldığı tahmin ediliyor fakat kesin bir bilgi olmadığı için arka kasasının neyden yapıldığı söylenememektedir.

Nokia firması bilindiği üzere çıkarttığı telefonları son sürüm işletim sistemi ile sunmaktadır. Bu sebepten dolayı Nokia 9’un Android 8.0 brazzers işletim sistemi ile sunulması beklenirken cihazın 5,5 inç büyüklüğünde ekran ile pazara sunulacak. Bilindiği üzere artık kullanıcılar telefonları daha çok büyük ekran tercih ettiği için Nokia’da bu trende ayak uydurdu ve Nokia 9 modelini büyük ekran ile piyasaya sürecek.

Yorum yap