OEDAŞ’tan Plastik Kapak Seferberliği

Pek çok sosyal projede yer alıp öncülük eden OEDAŞ, Plastik  Kapak Toplama” kampanyasıyla omurilik felçlilerine destek verecek.

  • 15 Ekim 2021
  • OEDAŞ’tan Plastik Kapak Seferberliği için yorumlar kapalı
  • 401 kez görüntülendi.
OEDAŞ’tan Plastik Kapak Seferberliği

Pek çok sosyal projede yer alıp öncülük eden OEDAŞ, Plastik  Kapak Toplama” kampanyasıyla omurilik felçlilerine destek verecek. Türkiye Omurilik Felçliler Derneği yararına “Plastik Kapaklar Tekerlekli Sandalyeye Dönüşüyor” sloganı ile harekete geçen OEDAŞ bu projeyle tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olanlara umut olacak.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) yararına ‘Plastik Kapak Toplama’ kampanyası düzenlendi.  Omurilik Felçliler Derneği’nin kampanyasında ortalama 350 kg plastik kapak toplandığı zaman 1 adet manuel tekerlekli sandalye, 3,5 ton kapak ise akülü tekerlekli sandalyeye dönüşüyor.

Hizmet verdiği il merkezlerine yerleştirdiği kumbaralarla TOFD tarafından gerçekleştirilen plastik kapak toplama kampanyasına destek veren OEDAŞ’ın 1.300 çalışanı da kampanyaya destek oluyor. 

Kampanya ile plastik kapakları toplayarak çevrenin de korunmasını sağladıklarını  belirten OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, “Ana işimiz olan elektrik dağıtım hizmeti vermenin yanı sıra, paydaşı olduğumuz toplum ve dünyanın ihtiyaçlarına da yanıt vermek adına çaba sarf ediyoruz.  ‘Plastik Kapak Toplama’ kampanyasıyla geri dönüşüm ile birlikte çevre bilincini artırmayı ve omurilik felçlileri konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Bu strateji doğrultusunda beş merkezimizde kampanyaya destek veren tüm çalışma arkadaşlarımıza kamuoyu nezdinde de bir kez daha teşekkür ediyorum. Toplum ve dünya yararına gerçekleştirilen projelere katkı sağlamaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı