“OK Google” Nedir ? “OK Google” Türkçe Nasıl Kullanılır ?


OK Google uygulaması yakın zamanda Google tarafından çıkarılmış olan bir asistan uygulaması diyebiliriz. Henüz Türkçe desteği yayımlanmadığı için kullanırken biraz İngilizce bilmeniz gerekiyor. Bundan dolayı biz Türk kullanıcılar için tam olarak kullanışlı değil desek yalan olmaz. Bu “OK Google” nasıl aktif edilir ona bir bakalım. Ayarlar – Dil ve Giriş – Google Sesle Yazma  aktfi edin ardından “OK Google Algılama” kısmından 3 seçeneği de aktif edin ve böylelikle “OK Google” özelliğini kullanabiliyor olacaksınız.

Uygulamayı kullanabilmek için “OK Google” demeniz gerekiyor. Böylelikle uygulama açılınca sesli şekilde komutlar verebiliyorsunuz. Basit İngilizce bilgisi sayesinde uygulamayı kullanmanız çok basit diyebiliriz. Örnek vermek gerekirse “Open , Call , close ” gibi basit kelimeler ile bir çok şey yapabilirsiniz.

“OK Google” dedikten sonra “Open androhaber.net” derseniz sitemiz otomatik olarak açılacaktır. “Open Camera” derseniz otomatik olarak kameranızda açılacaktır. Bu gibi şeyler ile çok kolay bir kullanım sağlayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.