Teknoloji ve Haber Sitesi

Okan Üniversitesi’nin Açılış Dersi’ni Metin Akpınar verdi

İstanbul Okan Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı’na 4 Ekim 2021 Pazartesi günü merhaba dedi.

  • 05 Ekim 2021
  • 53 kez görüntülendi.
Okan Üniversitesi’nin Açılış Dersi’ni Metin Akpınar verdi

İstanbul Okan Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı’na 4 Ekim 2021 Pazartesi günü merhaba dedi. Açılış Dersi’ni usta sanatçı Metin Akpınar verdi.
 

“İş yaşamına en yakın üniversite” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren İstanbul Okan Üniversitesi, 4 Ekim 2021 Pazartesi günü Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen törenle 2021-2022 Akademik Yılı’na merhaba dedi. Eğitim ateşinin yakılması ve açılış konuşmaları ile başlayan program, Üniversitenin Tiyatro Bölümü Öğretim Görevlisi usta tiyatro ve sinema sanatçısı Metin Akpınar’ın verdiği Açılış Dersi ile devam etti. Akpınar öğrencilerle “Bir Duayenden Gençlere Tavsiyeler” başlığı altında 80 yıllık yaşamındaki hayat tecrübelerini paylaştı. 

Açılış konuşmasında Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan İstanbul Okan Üniversitesi’nin ilklerinden ve farklılıklarından bahsetti.  “İlk kez Girişimcilik Dersi’ni, Happy Life Programı’nı ve Kariyer ve Yaşam Dersleri’ni başlatan üniversiteyiz. Uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitime geçmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizi çok özledik. Üniversitenize tekrar hoş geldiniz” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Koçak konuşmasında üniversite eğitiminin amacı gençleri sosyal açıdan da donatmak olmalı derken gençlere tavsiye de verdi: “Derslerinize zaman ayırdığınız kadar öğrenci kulüplerine, etkinliklere ve kendinizi keşfetmeye de zaman ayırın. Bu güzel kampüsü doyasıya yaşayın.”

Açılış programı Konservatuvar Dinletisi’nin ardından öğrenci oryantasyonları ile sona erdi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı