Okula Giden Öğrencilerin Faydalanabileceği Uygulamalar Nelerdir ?


Öğrencilerin okul dönemin de, zorlu bir süreçten geçtiği bilinmektedir. Bu zorlu dönemde, öğrencilere bir nebze olsun faydalı olabilecek uygulamalar geliştiren android, bu alanda da öncülüğü ortaya koydu. Android işletim sistemi, okula giden öğrencilerin faydalanabileceği uygulamalar‘ı bünyesinde barındıran bir sistem oluşturarak, öğrencilerin sağ kolu görevini üstlenmiş oldu. Öğrencilere yardımcı olabilecek uygulamaları sıralamak gerekirse,

1: Ders notları ugulaması: Aöf ders notları,android kullanan öğrencilerin, ders notlarına erişebilmesine olanak sağlıyor.

2: Sözlük uygulaması: Her öğrencinin olmazsa olmazlarından olan ingilize-türkçe sözlük, English, turkish dictionary uygulamasıyla, rahatlığa kavuşuyor. Üstelik bu uygulama, hem windows iphone, hem İOS, hem de android işletim sistemli akıllı telefonlardan kullanılabiliyor.

3: Kütüphanem windows uygulaması: Öğrencilerin, kitaplarını istedikleri gibi takip etmelerini kolaylaştırmaya yarayan bu program sayesin de, öğrencilerin derste kullanmakta oldukları kitapların ve yazarların ismini veri tabanına kaydederek, karmaşık durumlardan kurtarıyor.

4: Tarayıcı uygulaması: Öğrencilerin, ders notu toplama sorununu, bire bir çözüme kavuşturan bu program, Android ve İOS cihazlar da rahatlıkla kullanılabilir.

5: Matematik yardımcısı uygulamalar: Smart match calculator, windows sistemleri üzerinden rahatlıkla kullanılabilen bir uygulamadır. Öğrencilerin, matematikte yaşadığı karmaşıklığa çözüm sunan bu program, SMC tan, cos, sin, tanh, asin gibi hesaplamaları rahatlıkla yapabiliyor ve çıkan değer grad, radyan ve derece cinsine göre alabiliyor. Realcalc scientific calculator, android kullanan öğrencilerin, geleneksel matematik işlemlerini çözmesin de olan uygulamadır. Matematik işlemlerinde ki, sonuç geçmişi, birim çevirme, yüzde hesapları ve trigonometre hesaplarını özelleştirerek yapabiliyor.

6: Otobüs kaçta gelir uygulaması: Okula gitmek için saatlerce otobüs bekleyen öğrencilerin, bu derdine çare olabilecek olan uygulamadır. Nerde bu otobüs? windows phone 7.5 işletim sistemli telefon ve cihazlar için çok kullanışlı bir uygulmadır. İETT ile entegre çalışıyor. Anroid ve İOS’larda da kullanılabiliyor. İzmir eshot otobüs saatleri ve Ego otobüs hatları da, öğrenciler için son derece faydalı uygulamar arasında yer almaktadır…

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.