Orta Doğu’nun en büyük wellness merkezi Katar’da açılıyor

Zulal Wellness Resort, Katar'ın en büyük, Orta Doğu'nun ise ilk wellbeing merkezi Katar son 20 ay içinde yepyeni otellere, restoranlara ve tatil projelerine merhaba dedi Qatar Tourism, Katar'ın birinci sınıf wellness merkezlerini görücüye çıkarıyor Qatar Tourism, Zulal Wellness Resort'un açılış kutlamaları kapsamında ülkenin en iyi sağlık merkezlerini bir araya getirdi.

  • 13 Aralık 2021
  • Orta Doğu’nun en büyük wellness merkezi Katar’da açılıyor için yorumlar kapalı
  • 341 kez görüntülendi.
Orta Doğu’nun en büyük wellness merkezi Katar’da açılıyor
  • Zulal Wellness Resort, Katar'ın en büyük, Orta Doğu'nun ise ilk wellbeing merkezi
  • Katar son 20 ay içinde yepyeni otellere, restoranlara ve tatil projelerine merhaba dedi
  • Qatar Tourism, Katar'ın birinci sınıf wellness merkezlerini görücüye çıkarıyor

Qatar Tourism, Zulal Wellness Resort'un açılış kutlamaları kapsamında ülkenin en iyi sağlık merkezlerini bir araya getirdi.

Zulal Wellness Resort by Chiva-Som, alanında öncü tesislerden biri. İngiltere Dünya Spa Ödülleri tarafından "2020 Yılı En İyi Wellness İnziva Merkezi" seçildiğini hatırlatalım.

Orta Doğu'nun ilk tam kapsamlı wellness merkezi olan Zulal, Katar'ın kuzeyinde 280 bin m2 üzerine kurulu ve bölgenin en büyük wellness tesisi olma özelliğine sahip. Tesis iki kısımdan oluşuyor: Zulal Serenity yetişkinleri hedef alırken Zulal Discovery aileler için tasarlanmış.

Geleneksel Arap ve İslam tıbbının yanı sıra bütünsel wellness'a da yer verilen Zulal'de wellness tutkunlarına adeta bir ressamın elinden çıkmış bir manzara ve doğa içinde gerçek bir sükunet sunuluyor.

Qatar Tourism'in Operasyon Direktörü Berthold Trenkel Zulal Wellness Resort ile ilgili şunları kaydediyor: "Katar, çok sayıda tesis seçeneğimizle, wellness arayışında olan tatilcilerin taleplerine hitap ediyor. Zulal Wellness Resort'un açılışıyla, tatilcilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yeni bir adım atılıyor ve biz, misafirlerimizi Zulal Wellness Resort'u ilk deneyimleyenlerden olmaya ve Orta Doğu misafirperverliğinin tadını çıkarmaya davet ediyoruz.

Son 20 ay boyunca birinci sınıf sağlık ve güvenlik önlemleri uygulayarak tatilcilerimizi ve vatandaşlarımızı Covid-19'a karşı korumak için çalışarak geçirdik. Bu esnada ayrıca yeni otellerin, restoranların ve tatil projelerinin hayata geçirilmesini destekledik."

Zulal Wellness Resort'un Genel Müdürü Daniele Vastolo ise, "Misafirlerimiz için Katar devletine ve bu bölgeye has bir deneyim yaratmış olmanın heyecanı içindeyiz. Zulal Wellness Resort, Orta Doğu'daki en büyük wellness tesisi. Bu alanda sıra dışı yetkinliğe sahip uzmanlarımız, gerçek anlamda yenilikçi ve bütüncül bir teklif yaratmayı başardı. Bu, bir yandan Chiva-Som'un mükemmeliğe ulaşma felsefesine ve DNA'mıza sadık kalırken, bir yandan da ilk defa geleneksel Arap ve İslam tıbbi tedavilerini sunan benzersiz bir deneyim. Üstelik, tesisimiz hem aileler hem de bireysel misafirlere hitap ederek yeni nesil wellness uzmanlarına ilham veriyor." şeklinde konuştu.

Qatar Tourism, ülkedeki diğer gözde wellness tesislerini ise şöyle sıralıyor:

Al Messila, Luxury Collection Resort & Spa – Mis kokulu bahçeler içinde otantik bir vahaya kurulu olan tesis, Katar'ın kadınlara yönelik ilk 5 yıldızlı wellness ve modern sağlık merkezi olma özelliği taşıyor. Hidrotermal hizmet de sunan tesiste üç adet terapi havuzu ve dört adet de hidro-wellness alanı bulunuyor.

Banana Island Resort – Turkuaz lagünlerle çevrili özel bir adada yer alan tesis, görkemli botanik bahçelerinin içinde yer alıyor. 141 oda, süit ve villanın yanı sıra, bir adet spa ve denge wellness merkezi, bir adet de sörf havuzu ve dalış merkezinin bulunduğu, işletmeciliği Anantara tarafından yapılan Banana Island Resort Doha, inzivaya çekilip gevşemek isteyenlere hitap eden capcanlı bir otel.

Sharq Village & Spa, Ritz-Carlton– Katar'ın en büyük ve en lüks spa merkezlerinden biri. Geleneksel Katar kırsalından ilham alınarak tasarlanan spa merkezinde 23 adet bakım odası ve her biri Katar'ın zengin wellness birikimini yansıtan farklı temalara sahip dört spa alanı bulunuyor. Bunların yanı sıra tesiste hamam, sauna ve kadınlara özel alan da mevcut. Uygulamaların neredeyse yarısı, ziyaretçilerin yerel deneyim elde etmesini amaçlıyor. Ziyaretçiler bir yandan Katar'la daha da haşır neşir olurken yerel wellness pratiklerine ve içeriklerine de aşinalık kazanıyor.

Marsa Malaz Kempinski, The Pearl-Qatar – İnci Adası'nda sahilin özel bir bölümünde 3000 m2'lik bir alana kurulu olan beş yıldızlı otel, 21 bakım odasıyla sakin bir ortamda spa imkanı sunuyor. Otelde ayrıca yedi adet restoran, dört adet bar ve özel plaj, tenis kortları ve modern fitness merkezi yer alıyor.

Mandarin Oriental Doha – Doha Msheireb'in merkezinde yer alan Mandarin Oriental, dünyanın ilk sürdürülebilir şehir merkezi yenileme projelerinden birinin parçası. Otelin spası 3030 m2 alan üzerine kurulu ve tesiste dokuz uygulama odasının yanı sıra bir adet çift süiti ve iki adet de VIP süit bulunuyor. Ayrıca erkek ve kadın kapalı havuzları ve ziyaretçiler için rahatlama alanları da mevcut.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı