Teknoloji ve Haber Sitesi

OTO SES VE ISI YALITIM MALZEMELERİ BİRLİK ÇATIDA

  • 06 Aralık 2021
  • OTO SES VE ISI YALITIM MALZEMELERİ BİRLİK ÇATIDA için yorumlar kapalı
  • 483 kez görüntülendi.
OTO SES VE ISI YALITIM MALZEMELERİ BİRLİK ÇATIDA

Gelişen teknolojiyle artık daha donanımlı olan otomobiller yakıt tasarrufu kaygısıyla daha ince sac kullanımdan dolayı ilave ısı ve ses yalıtımı için müdahale gereksinimi duyarlar. Ses emici özelliği olmayan bu malzemeler hem dışarıdan gelen sesi hem de aracın içerisinde ki sesi yalıtma hususunda oldukça başarısızdırlar.

oto ses yalıtımıOto ses yalıtım malzemeleri sıfır araçlarda bile önemli bir gereksinimdir artık. Aracın içerisinde yolcuklarda oluşabilecek konfor kaybını gürültü kirliliğini önlemek adına oto ses yalıtımı yapılmaktadır. Aynı şekilde ısı kaybına neden olan bu durum konforlu bir yolculuk için extra bir önlem olarak oto ısı yalıtım gerekli kılmaktadır.

İkinci El Oto da Isı Yalıtım

İkinci el araçlarda ise oto ısı ve ses yalıtımı ayrı bir önem taşımaktadır. Kullanılacak malzemeye göre değişse de yapılan yalıtımın kalitesine göre aracın değeri yükselecektir. Test sürüşünde yaşanan konfor alıcıyı ikna da önemli rol oynar. Bu noktada kullanılan malzemenin kalitesi ön plana çıkmakla birlikte doğru uygulama da mühimdir. Yapılarda da kullanılan benzer ürünlerin %65 lere varan gürültüyü engelleme imkânına bakarak başarılı bir sonuç elde etmek mümkündür.

Oto Ses Yalıtım İle Konforlu Yolculuk

Uzun araç yolculuklarında motorun sesi ve yoldan kaynaklı sesler yolculuğu çekilmez kılabilmektedir. Doğru oto ses yalıtımı ile bu durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Aracın içine ve bagajın yan panellerine içeriden uygulanan ses emici plakalar ile birlikte kullanılacak yalıtım bantları ve süngerler oto ses yalıtımını tamamlayacaktır.

Birlik Çatı olarak sizlere hem uygun fiyatlı hem de kullanışlı oto ısı ve ses yalıtım ürünlerini sunuyoruz. Online siparişinizi oluşturup kargo ile teslim alabileceğiniz ürünlerimizi aracınıza uygulayarak oto ısı ve ses yalıtım sağlayabilirsiniz.