Overwatch Sorunları : En Popüler 4 Sorun ve Çözümleri


Merhaba arkadaşlar bu konumuzda sizlere Overwatch sorunları hakkında çözümleri aktaracağız. Genel olarak oyunu kuran kullanıcılar belli başlı sabit hatalar ile karşılaşabiliyorlar ve bu gibi durumlarda ne tarz işlemler yapmanız gerektiğini sizlere aktaralım. Oyunun arayüzü İngilizce olduğu için , oyun yeni çıktığı için ve ücretli olduğu için çok kişi oynayamıyor ve haliyle çözümleri de bulunamayabiliyor. Eğer bizim değinmediğimiz sorunlar var ise ve siz farklı sorunlar ile karşılaşıyorsanız bizlere yorum atarak yardım isteyebilirsiniz. Şimdi hemen oyunun sorunlarına bir geçiş yapalım. Ayrıca Overwatch sistem gereksinimleri konumuzdan oyunun bilgisayarınıza uygun olup olmadığını kontrol ediniz.

Overwatch Yükleme Sorunu

Oyunu yüklemeye çalışırken belirli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan en popüler olanı ekran kartı sorunu. Eğer ekran kartınızın güncellemesini yapmamışsanız oyunu herhangi bir şekilde oynayamazsınız. Bu oyun çıktıktan sonra zaten NVDIA gibi ekran kartı markalarının hepsinin sürücülerine güncelleme geldi ve bundan dolayı ekran kartı güncellemelerini yapmanız gerekiyor.

Bir diğer yükleme problemi ise Battle.NET’i kurmaya çalışırken oluyor ancak uyarıda verdiği gibi bunun için yapabileceğiniz bir şey yok. Tekrar tekrar oyunu açıp yükleme yapmaya çalışmanız gerekiyor.

Overwatch Tam Ekran Sorunu

Overwatch oyununu kurduğunuzda ekran kartının ayarlarından da kaynaklı olarak tam ekran sorunu yaşayabilirsiniz. Bu sorunun ekran kartına girerek oyun ayarlarından da çözebilirsiniz ancak oyun içinden de çözmeniz mümkün. Bunun için sizlere hemen resimli şekilde bir anlatım yapalım.

Oyuna girdikten sonra OPTIONS menüsüne tıklıyoruz.

overwatch tam ekran sorunu

Ayarlar kısmına girdikten sonra zaten DISPLAY MODE kısmından WINDOWED yerine FULLSCREEN seçeneğini seçiyoruz ve sorunumuz çözülüyor.

overwatch tam ekran sorunu 1

Overwatch Donma Sorunu Çözümü

overwatch donma sorunu

Oyunu oynarken donma ve takılmalar yaşıyorsanız yine oyunun OPTIONS kısmına girdikten sonra GRAPHIC QUALITY kısmından grafik ayarlarını LOW şekline alabiliriz. Böylelikle oyunu kötü kalitede oynarız ancak donma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Eğer ekran kartınız NVDIA gibi bir şey ise ekran kartına girip oyunlar kısmından oyunu kendisinin optimize etmesini isteyebilirsiniz ve bilgisayara göre en iyi şekilde ayarlamalar yapılacaktır.

Overwatch Görüntü Kalitesi Sorunu

Oyunu oynarken sizinde görmüş olduğunuz üzere bazı kısımlarda oyun kalitesi çok düşüyor. Bunun için aslında OPTIONS kısmına girip GRAPHICS QUALITY kısmını değiştirmekten başka yapabileceğimiz pek bir şey yok. Oyun grafikleri bazı yerlerde kendi kafasına göre değiştiriyor. Sizin ekran kartınız güncelleme sorunu oyunu optimize ederken grafik ayarlarını oldukça düşürmüşse ayarlar kısmından bu sorunu çözmeye çalışın ancak eğer bilgisayarınız sağlam değilse pek bir şey fayda etmeyecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.