Özlem ve Minnetimiz Her Geçen Yıl Büyüyor

Kurtuluş Savaşımızın ve devrimlerin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu, tüm hayatını ulusu ve ülkesine adayan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84.

  • 09 Kasım 2022
  • Özlem ve Minnetimiz Her Geçen Yıl Büyüyor için yorumlar kapalı
  • 239 kez görüntülendi.
Özlem ve Minnetimiz Her Geçen Yıl Büyüyor

Kurtuluş Savaşımızın ve devrimlerin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu, tüm hayatını ulusu ve ülkesine adayan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yılında saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. 

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye’yi bütün kurumları ile çağdaş uygarlığın parçası yapmak, ulusu aydınlık ve ileri seviyeye taşımak için verdiği mücadele ile insanlık tarihine mal olmuş büyük bir önderdi. Mustafa Kemal Atatürk aynı zamanda, başarılı bir asker, çağdaş devrimci bir devlet adamı, tüm yaşamını ülkesi ve ulusuna adayan örnek bir liderdi. Ulusuna duyduğu güven ve inançla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti sadece bir ülkenin değil tüm dünyanın tarihini değiştirdi. İleri görüşlülüğü, çağdaş fikirleri, aklı ve bilimi temel alan devrimleri Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlanma yolunda ışığı oldu.

 

Ulu Önder Mustafa Kemal’in ardından bizlere düşen en büyük görev ‘en büyük mirasım’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak, eserini daha ileriye taşımak, O’na yapılan saldırıları bertaraf edip gelecek nesilleri de bu doğrultuda yetiştirmektir. O’ndan kalan ilke ve devrimler bu yolda tek rehberimiz olmaya devam edecektir.  İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğimize söz veriyor, bitmeyen özlem, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı