Periscope Hesap Silme Nasıl Yapılır ?

Pericope hesap silme işlemini sizler için resimli bir şekilde anlattık. Çok kolay bir şekilde Periscope hesabınızı silebilirsiniz.


Yakında zamanda çıkan Periscope uygulamasına kayıt olduysanız ve hesabınızı silmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Periscope hesabı silmek pek de kolay bir iş değil çünkü diğer sosyal profillerde ki gibi hesap silmek için herhangi bir şekilde link vs. bulunmamaktadır. Hesabınızı silmek için yardım e-posta adresinizi kullanarak mail atmanız gerekiyor. Mail atmak için help@periscope.tv adresinizi kullanabilirsiniz yada aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz ve böylelikle hesap silme işleminiz daha kolay gerçekleşmiş olur.

Periscope Hesap Silme İşlemi

1- Periscope uygulamasına girdikten sonra sağ süt köşede yer alan Profil kısmına tıklayalım.

periscope hesap silme

 

2- Profile girdikten sonra aşağıya doğru inin ve Yardım Merkezi kısmına tıklayın

periscope hesap silme-1

3-Yardım Merkezine tıkladıktan sonra aşağıya indiğimizde Contact Us diye bir kısım görüyoruz. Buna tıklayalım.

periscope hesap silme 2

4-İletişim kısmına geldikten sonra aşağıdaki resimdeki gibi gerekli yerleri dolduralım.

periscope hesap silme 3

 • İlk boşlukta adımızı belirtiyoruz.
 • Twitter ile kayıt ol seçeneği ile üye olduysanız Twitter hesabımızın e-mailini yazmamız da fayda var.
 • Subject -Konu kısmı için “Account Deletion” yazalım.
 • Category – Kategori kısmı için yine aynı seçeneği yapalım.
 • Mesaj kısmına “I want to delete my Periscope account. yazabilirsiniz. Böylelikle periscope hesabınızı silme bildirimi göndermiş olacaksınız. Bu bildirimin ardından hesabınız silinecektir.

 

Bir Cevap Yazın

24 Yorum Yapıldı

  • dosya yüklemenize gerek yok. Belirttiğim kısımları doldurduktan sonra konudakinde hariç sizden doğrulama kodu girmenizi istiyor. Onuda girince send mail kısmına tıklayın. Hata gibi bir mesaj verecek. Mail yollanmadı aşağıdaki konu sorunu çözmeye yardımcı olur mu gibisinden. O sayfada aşağıya inin. Yine send mail var. Konu yardımcı olmadı yine mail gönder diye bir seçenek. Tekrardan ona tıklayınca Success! Your mail has been sent. diye bir mesaj alırsınız ve bir süre sonra hesabınız silinir. (denendi)

 • Merhaba o ad yazan yere periscope adımızımı yoksa twitterdaki @li kullanıcı adımızımı yazacaz şimdiden teşekkürler

  • orası fark etmez. iletişim için yazılan ad zaten. kayıtlı olan email’den sizin hesabınızın hangisi olduğunu anlarlar…

 • az önce twitter hesabımı devredışı bıraktım sonra periscopea girdim zaten silmek için girmiştim, hesabımdan çıkış yapmış sorum şu hani twitter hesabımıdevredışı bırakmam periscope hesabımı siler mi? eğer silmiyorsa ne yapmalıyım?

 • Ben twiterla giris yapmadim telefon numarasiyla giris yaptim oyuzden e mail yazan yere ne yazacagim

 • 3 farklı periscope adresim var. Hepsine no ile kaydoldum. Yani mail adresim yok doğal olarak. Nasıl silicem bunları giremiyorumda hesaplara.

 • ADIM ADIM: 1. YARDIM MERKEZİNE GİRİN
  2. HELP CENTER YAZAR ALTINDAKİ BOŞLUĞA ” EMAİL ” YAZIN ( ARAMA BUTONUDUR)
  3. ARAMA SONUÇUNDA HOW DO I DELETE MY ACCOUNT ÇIKAR ONU TIKLAYIN
  4. ÇIKAN SAYFADA help@periscope.tv tıklayın
  çıkan sayfa hazır herşey yazılmıştır sizin yapmanız gereken twitter hesabıyla telefonla kayıtlı olmuşsanız onları doludurun
  ÖR: My periscope usarname: kayıtlı isim kullanıcı adı neyse onu yazın twitter yazar öyle kayıtlıysa onu yazın phone number telefon kayıtlıysa onu yazın emaili gönderin (kullanıcı adı bitane isim soy isim yazıyorsunuz birde onun altında @ başlayan var karışıklık olmasın diye silcekseniz ikisinide aynı isim yapın güncelleyin bence ondan sonra silme işlemine başlayın) bu dediklerimi attıktan sonra emaili gönderin size email cevabı gelir anında zaten hesap hemen silinmiyor belli bi süreden sonra silinir kullanmaya devam ediyorsunuz yine sonradan kapanır siz emaili gönderdikten sonra çıkış yapın telefonunuzdan silin belli bi süre sonra silinecektir kontrol ederseniz.
  BEN Çok araştırdım bende sizin gibi ilk defa yapıyorum ama başka bişe yok gelen email cevabı ingilizce araştırdım bu yol izleniyor.

 • Merhaba twitter hesabım ile girdim ve bütün işlemleri yapmama rağmen”We have not posted your email yet”diye birşey çıkıyor sayfanın altinda send your mail var ona tıklıyorum beni email sayfasına yönlendiriyor. Defalarca aynı şey. Yardımcı olabilir misiniz lütfen?

  • tamam email sayfanıza yönlendirir zaten emailden normal birine email olarak gönderin mesaj atıyotrmuş gibi bilgileri hepsini doldurup gönderin cevap gelir

 • Denilenlerin hepsini yaptım. Mail başarıyla gönderildi dedi ama mail gelmedi ve hesap da kapanmadı daha

 • Bu kesin sonuçmudur? Benim numaram değişti bu yüzden hesaba giriş yapamıyorum haliyle numaram değişriği için kodda alamıyorum. Kesin sonuçmudur bu?

 • Şöyle bir cevap aldım. İşlem olumlumu…

  I’m sorry to hear that Periscope didn’t work out for you. We’ve received your request and will add you to the deletion request queue. Please keep in mind that it may take some time and your patience is appreciated as we make our way down the list.

  In the meantime, you can visit our Help Center to learn more about how to manage your account or change your username.

 • Periscope hesabımı sildim tekrar nasıl aktifleştirebilirim aynı hesabı twitle giriş yapmıştım