Philips TV & Sound 2021’de TV, kulaklık ve soundbar kategorilerinde büyümeye devam ediyor

TP Vision, TV ve Audio kategorilerinde geçtiğimiz yıl istikrarlı büyüme gösterdi  TP Vision, geçtiğimiz yılda artış gösteren satış rakamlarını ve 2021 sonbaharında piyasaya çıkartacağı yeni Philips TV ve Sound ürünlerini ‘TP Vision Live’ isimli yeni hibrit formatta gerçekleştirdiği online eventle duyurdu.

 • 01 Eylül 2021
 • Philips TV & Sound 2021’de TV, kulaklık ve soundbar kategorilerinde büyümeye devam ediyor için yorumlar kapalı
 • 681 kez görüntülendi.
Philips TV & Sound 2021’de TV, kulaklık ve soundbar kategorilerinde büyümeye devam ediyor
 • TP Vision, TV ve Audio kategorilerinde geçtiğimiz yıl istikrarlı büyüme gösterdi

 TP Vision, geçtiğimiz yılda artış gösteren satış rakamlarını ve 2021 sonbaharında piyasaya çıkartacağı yeni Philips TV ve Sound ürünlerini ‘TP Vision Live’ isimli yeni hibrit formatta gerçekleştirdiği online eventle duyurdu. Dünyaca ünlü viyolonselist Sheku Kanneh-Mason’ın da katıldığı etkinlik; Amsterdam ve Londra’da ortaklaşa olarak düzenlendi. 

Şirketin ödüllü online etkinliği, Berlin’de yapılan IFA Show’un yerini almaya devam ediyor. Organizasyona dünya çapında 1500’den fazla basın mensubu online olarak katıldı. 

TP Vision Avrupa & Amerika CEO’su Kostas Vouzas, online etkinlikte en yeni ‘hero’ ürünleri sergiledi ve şirketin pazar performansının detaylarını sundu.

 • Şirketin son dört yılda cirosu yüzde 40 oranında arttı.
 • Şirket karlılığını korudu ve pazar payını yükseltti. 
 • 2021 yılının ilk yarısında 2020 yılına oranla; 
  1.  TV/AVA satışlarında yüzde 46 
  2. OLED satışlarında hacimsel olarak yüzde 72 
  3. Performans Serisi TV’lerin satışında ise yüzde 15 oranında artış gerçekleşti. 
  4. Amiral gemisi OLED+ segmentinde satışlar geçtiğimiz seneye oranla iki kat arttı.  
 • Fidelio kulaklık ve soundbar medyadan aldığı olumlu dönüşlerle son bir yılda 41 adet ödül kazandı.
 • Philips OLED TV, geçtiğimiz yıl Avrupa çapında 131’den fazla ödül kazandı. 
 • ‘Ambilight’ özelliği TV pazarında fark yaratmaya devam ediyor.

 Amsterdam merkezli TP Vision şirketi; Philips markalı TV setlerinin (Avrupa, Rusya, Ortadoğu, Güney Amerika, Hindistan ve Asya Pasifik’teki seçili ülkelerde) tasarımından, geliştirilmesinden, üretiminden, satış ve pazarlamasından sorumlu. Philips markalı audio ürünler ise Koninklijke Philips N.V ticari marka lisansı altında üretiliyor. 

TP Vision Philips TV'nin Avrupa'nın en hızlı büyüyen, karlı ve en yenilikçi TV markalarından biri olması için son dokuz yıldır kaynak, ürün geliştirme, ürün tasarımı ve satış ve pazarlamaya önemli yatırımlar yapıyor. 

Philips Sound ürünleri ise; geçtiğimiz sene toplamda 41 ödül kazandı. Şirket; Fidelio B97 Soundbar ve L3 model Kablosuz, Gürültü Önleyicili Kulaklıklarıyla prestijli 2021-2022 EISA Ödülleri’nden ‘’En iyi Ev Sineması Soundbarı’’ ve ‘’Kablosuz Kulaklık Ödülleri’yle’’ evine döndü. 

TP vision ‘Philips Go Sports’ serisi adı altında ürettiği spor serisi kulaklıklarıyla çok kısa zamanda hızla büyüyen spor kulaklık pazarında “A” marka haline geldi. Marka, elde ettiği bu başarı sayesinde bisiklet sporunun önde gelen markası ‘Team Jumbo Visma’dan sponsorluk teklifi aldı. 

Avrupa pazarındaki satış artışıyla dikkat çeken Philips TV markasının OLED TV ürünlerin satışında geçtiğimiz yıla oranla yüzde 72 artış gerçekleşti. OLED+ serisi için ses mühendisi Bowers&Wilkins markasıyla ortaklık yapan marka son bir yılda satışlarını ikiye katladı. 

Markanın OLED TV ürünlerinin son bir senede 131’den fazla aldığı ödüle 2021 ürünleri daha satışa sunulmadan EISA Ödülleri’nden ‘’Satın Alınacak en iyi OLED TV Ödülü’’ ve ‘’En iyi Ev Sineması Televizyonu Ödülü’’ eklenmesi etkinliği daha da coşkulu hale getirdi. 

Philips TV’nin özel olarak ürettiği Performans Seri’leri de başarılı yolculuğunu devam ettiriyor. Tüketicilerin premium setlerle aynı performans ve kaliteyi garanti eden, sade tasarımlı ürünleri de tercih etmesiyle Ambilight teknolojisine sahip, geliştirilmiş P5 görüntü işleme motorlu, uygun fiyatlı Performans Seri’lerin satışında yüzde15 büyüme gerçekleşti. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı