Pokemon Go Güncelleme Sonrası Nasıl Oldu?

Akıllı telefonların en çok oynanılan oyunu olan Pokemon Go’ya gelen güncelleme ile oyun nasıl oldu?


Pokemon Go çılgınlığı artarak devam etmektedir. Buna göre oyun ilk çıktığı günde büyük bir sükse yapmış ve pek çok haber bültenine konu olmuştur. Geçtiğimiz gün yaptığımız haber ile oyun yapımcısının Pokemon Go aracılığı ile 2 ay içerisinde toplam 500 milyon dolarlık gelir elde ettiğini belirtmiştik. Bu oyundan yapımcı firmanın uzun bir süre daha gelir elde edeceği tahmin edilmekte olup bir süre sonra yavaş yavaş oynayan kişi sayısının oldukça azalacağı tahmin edilmektedir. Ancak yapımcı firma Pokemon Go çılgınlığının düşmeden devam etmesi için yeni güncellemeler yapmaya karar verdi ve oyun üzerinde ki hataların giderilmeye çalışıldığı gibi aynı zamanda oyunu oynayacak olanları oyuna çekebilmek için yeni düşünceler ortaya atılmaktadır. Yine geçtiğimiz gün Pokemon Go oyununa güncelleme gelmiş ve pek çok özellik değişmiştir.

Neler Değişti

Pokemon Go oyununa geçtiğimiz gün gelen güncelleme ile küçük pokemon seçme ekranında değişikliklerin olduğu görüldü. Yine oyunda bulunan yumurta hatası tamamen giderilmiş oldu. Sürekli olarak meydana gelen internet hataları çözüldü. Oyun içine bazı eklemeler yapıldı ve ufak hataların tamamen giderildiği öğrenildi. Bundan sonra ki zamanlarda oyunu cihazına Root atmış olanların oynayabilmesi de yasaklandı.

Yeni gelen güncellemeler Pokemon Go oyun severleri tarafından oldukça beğenildi. Oyunun daha kulanışlı hale geldiği söyelenebilir. Oyuncu artışı konusunda her hangi bir açıklama yok ancak gelen güncelleme ile oyunun oynanmama süresi geciktirildi denilebilir.

Bir Cevap Yazın