Pokemon GO Hangi Telefonlara Uyumlu , Oynayabilecek Miyim ?


Pokemon GO oyunu çıktığı günden beri tüm dünyayı kasıp kavuran, henüz yayımlanmamış ülkelerde bile oynanmaya başlayan bir oyun. Bu oyun resmi olarak henüz ülkemizde de yayımlamadı ve bir çok kişi pokemon go telefonum ile uyumlu mu diye düşünüyor. Bizde bu sorunun cevabını sizlere vermek istedik. Bir çok kişi oyunun APK dosyasını indirip hali hazırda oynamaya başladı ancak resmi olarak yayımlanmasını bekleyip hangi modeller ile uyumlu olduğunu merak eden kullanıcılar için faydalı olacağını düşünüyoruz.

4.4 Kitkat ve Üzeri

Şuan için 4.4 Kitkat ve üzeri sürümleri kullanan telefonlar için oyun oynanabilir durumda ancak şirketin yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki yılda oyun resmi olarak yayımlandığında Android 7.0 ile uyumlu olacağı söyleniyor. Eğer oyunu oynamaya başlayıp ilerlerseniz ve devam etmek için telefon değiştirmek zorunda kalırsanız hiç şaşırmayın.

Güçlü Bir İnternet Bağlantısı

Gerçekten de güçlü bir internet bağlantısı ve bunun yanı sıra kotası yüksek olan bir internete ihtiyacınız var çünkü oyun gerçekten de çok büyük bir internet tüketimi yapıyor. Eğer kotanız düşük ise her an operatörünüzden kotanızın dolduğuna dair mesaj alabilirsiniz.

GPS ve Yer Bildirim Servisi

Bildiğiniz üzere oyun zaten GPS ile çalışan ve harita ile doğrudan bağlantılı olan bir oyun. Bu oyunu oynamak için yer bildirimini açıp GPS servislerinizi açık tutmanız gerekiyor ve aksi takdirde oyunu hiç bir şekilde oynayamazsınız.

Bir Cevap Yazın