Pokemon Go Havaalanlarında Yasaklanıyor

Pokemon Go çılgınlığı havalimanları bazı alanlarda güvenlik sorunları oluşturduğu için yasaklanıyor.


Pokemon Go, Niantic ve Nintendo’nun en yeni eseri olarak durdurak bilmeksizin oynanmaya ve pek çok oyuncu ile kavuşmaya devam ediyor. Günümüzde, milyarlarca kullanıcıya sahip olan ve dünya genelinde oynanan bir oyun olarak, insanların eğlenceli yönlerini ortaya çıkarmasını sağlayan hatta parti, klan oluşumlarına yön veren Pokemon Go, günümüzde bir sosyal mecra görevi gören, mobil oyunlardan bir tanesi. Bunlardan bir diğeri de Niantic’in bir diğer oyunu olan Ingress’ti ancak onun oynanma kapasitesi elbette Pokemon Go kadar geniş bir alanı maalesef kapsamıyordu. Gelecek sene, Harry Potter Go hakkında çalışmalara başlayacağı söylenen Niantic’ten kesin bir haber olmasa da; bu tür kurgusal oyunların devamı geleceğine şüphe yok. Ancak, bu tür lokasyon bazlı oyunların büyük sorunlar yaşattığı da bir gerçek.

İhlaller Yaşanıyor

Haber, Belçika’dan geliyor. Bir grup Pokemon Go şikayetçisinin, özellikle hava alanındaki yetkililer olduklarını biliyoruz. Havaalanları, özellikle Pokemon Go Gym’leri ve Pokestoplarının bolca bulunduğu büyük mekanlar oluyor ve burada girilmemesi gereken yerlerde Pokemon avına çıkan pek çok pokemon eğitmeninin olduğu söyleniyor. Zira, nadir pokemonların bu tarz yerlerde olma ihtimali gayet yüksek oluyor. Ancak, Belçika’daki hava alanı yetkilileri bundan maalesef hiç memnun değil ve Pokemon go’nun en azından hava alanı bölgelerinde yasaklanmasını talep ediyorlar.

Pokemon Go Yasaklanabilir

Böyle bir şikayette haliyle devreye giren devlet ve güvenlik yetkilileri ise, gerekli önlemleri almak durumunda kalabiliyorlar ve hava alanlarının güvenliksiz mekanlarında güvenliği arttırmak amacı ile çalışmaları başlatmışlar. Ancak, önümüzdeki günlerde Niantic’e yazılan şikayet yazısı ile birlikte Pokemon Go’nun tamamı ile yasaklanabilmesi de, en azından hava alanlarında muhtemel olarak göze çarpıyor.

Siz, bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın