Pokemon Go Oyunundan Gelir Rekoru

Pokemon Go oyunu çıktığı tarihten beri konuşulmaya devam ediliyor. Bu oyunun yapımcısının ne kadar kazandığını öğrenmek için haberimizden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Konuya puan ver!

Pokemon Go oyunu çıktığından beri basında adı sıklıkla konuşulmaya devam ediyor. Bu oyun aracılığı kimi kişiler yaralandı, kimi kişiler ise ilginç şeyler keşif etti. Diğer oyunlara göre oldukça farklı bir oynanışı olan Pokemon Go’nun dosyaları ile tüm dünya da pokemon avına çıkabilirsiniz. Parklarda, bahçelerde ve evlerde karşı karşıya gelen Pokemon avcıları kıyasıya rekabet içine girmiş durumdadır. Geçtiğimiz günlerde Google Maps uygulamasına da entegre edilen Pokemonlar giderek popüler olmaya devam ediyor. Peki bu oyunun yapımcısı ne kadar kazandı? İşte kırılmaz rekor.

500 Milyon Dolarlık Kazanç

Pokemon Go oyunu sahibi bu kadar kazanç elde edeceğini tahmin ediyor muydu bilinmez. Ancak oyun sadece iki aylık bir süreçte toplam 500 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Şu anda piyasaya en çok oynanılan Candy Crush Saga, Clash of Clans gibi oyunlarda 500 milyon dolarlık kazanç elde etti. Ancak bu oyunlar bu kazancı bir seneyi aşkın sürede ancak kazanabildi fakat Pokemon Go sadece iki aylık bir süreçte bu geliri elde ederek kırılmaz rekoru kırdı.

Pokemon Go oyunu ile yapımcı sadece oyun içinden para kazanmıyor. Pek çok ülkede yapılan reklamlar, tanıtımları ve anlaşmalar ile de milyon dolarlık imzalar atılmaktadır. Kısa zaman içerisinde oyunun daha fazla kitleye ulaşması bekleniyor ancak gelirin ilerleyen aylarda azalacağı ya da artacağı konusunda her hangi bir tahmin bulunmamaktadır.

Yorum yap