Pokemon Go Popülaritesini Günden Güne Kaybediyor!

Ortalığı kasıp kavuran oyun Pokemon GO acaba çok yakında tüm popülaritesini yitirecek mi merak konusu.


Son zamanların en çok kullanılan / oynanılan oyunlarından bir tanesi olan Pokemon Go, hem Android’de, hem de Ios’ta sosyalleşmek, arkadaşlık ilişkilerini genişletmek ve elbette pokemon eğitmeni olabilmek için biçilmiş kaftan bir oyun gibi görünüyor. Özellikle sizi lokasyon bazlı olarak gezdirdiği için sosyalleşmek açısından harika olan oyun, son zamanlarda güncelliğini yitiriyor gibi görünüyor zira bunun hakkında pek çok kanıt da beliriyor. Türkiye’de, artık pek fazla esamesi okunmayan oyunun uzun zamandır Gym liderlerinin aynı olması örneğin, bu kanıtlardan bir tanesi olabilir rahatlıkla. Henüz bir ay önce her gün gym liderlerinin birbirleri ile savaştığı bu oyunda, kısa süre içerisindeki bu popülarite yitiriminin nedeni ise henüz bilinmiyor.

Bloomberg Açıkladı!

Bloomberg, günlük kullanıcı sayılarını ve bu kullanıcıların aktif olma sürelerini belli başlı uygulamalarda toplayarak Axiom Capital Management adlı bir rapor oluşturuyor ve bu raporda pokemon go oyununun düşüşü rahatlıkla gözlemlenebiliyor. Rapora göre temmuz ayında oldukça büyük bir ivme ile yükselen Pokemon Go’nun kısa süre içerisinde yeniden düşüşe geçtiği ve bu düşüşün epey büyük olduğu görülebilir.

pokemon go grafik

Bu düşüşün sebepleri, her şekilde güncellemesiz bir oyunun oluşmasından rahatlıkla anlaşılabilir aslında. Uzun zamandır doğru düzgün bir güncelleme almayan ve yenilik yapmayan Pokemon Go, sadece Gym savaşları ve belli başlı pokemon geliştirmelerinden öteye gidemezse; popülerliğini kaybetmeye devam edecek gibi görünüyor.

Güncelleme Gelecek mi?

Özellikle Pvp tarzı klan savaşları ve benzeri etmenleri güncellemelerle talep eden kullanıcılar cephesinde rehavet artarken, Pokemon Go yahut Niantic cephesinden herhangi bir haberin gelmemesi, sadece hile engellemek için birtakım güncellemeler vermesi ve oyunun resmen “hala” belli başlı ülkelerde oynatılması; oldukça şaşırtıcı.

Bakalım, önümüzdeki günlerde bir değişim yaşanacak mı?

Bir Cevap Yazın