Pokemon Go Türkiye’yi Kasıp Kavuruyor!


Evet, beklediğimiz gibi yaklaşık bir buçuk yıllık bir sabırdan sonra; Pokemon Go yayınlandı. Pek çok ülke için açık olmayan ancak belli başlı yöntemler ile indirip, direkt olarak oynayabileceğiniz Pokemon Go; lokasyonunuzdan yararlanarak ve dünya haritasını, ülkenizin, şehrinizin bölgelerini kullanarak oluşturulan bir oyun ve gerçek yaşama oldukça yakın olması ile oldukça olumlu eleştirilere sahip. Gps özelliğini kullanarak tarafınıza oldukça avantajlı pokemonlar çıkaran, örneğin su kenarındaysanız sizler için su pokemonları, toprağın fazla olduğu alanlardaysanız sizlere toprak pokemonları veren bu lokasyon bazlı oyun; fazlaca seviliyor ve şu sıra apk dosyalarının indirilme sayıları hayli yüksek.

Android Cihazlara Pokemon Go İndirmek

Android cihazlara pokemon go oyununu indirebilmek için, öncelikle apk dosyasını bulabilmemiz gerekiyor. Bunun için fazlaca apk sitesi var ve global bazda indirebileceğiniz pek çok alan var. Resmi olarak Türkiye’ye gelmediği için bu uygulamayı direkt olarak apk sitelerinden indiriyorsunuz. Ardından, bilinmeyen kaynaklara izin vererek, uygulamayı kurabiliyor ve oyunu açabiliyorsunuz. Oyun, açılma safhasında telefonunuzun modeli ve performansına göre sizi biraz bekletebilir. Bu süre içerisinde bekleyin ve uygulamayı kesinlikle yeniden başlatmayın zira hem gps bazlı kontrolleri yaparken hem de stabilize olurken oyun süresi ve ilk etapta yüklenmesi uzayabiliyor.

iOS Cihazlara Pokemon Go İndirmek

Ios cihazlara pokemon go oyununu indirmek ise biraz daha meşakkatli bir eylem olarak karşımıza çıkıyor. Pek çok uygulamada olduğu gibi Ios uygulamaları da direkt olarak indiremiyoruz ve Apple Store şart oluyor. Bu sebepten, Yeni Zelanda’da bu uygulamaya izin verildiğinden ötürü, Yeni Zelanda üzerinden bir Apple ID açarak bu işlemi direkt tamamlayabiliyoruz. Oldukça kolay ve birkaç dakikalık bir işlem ile, Yeni Zelanda ID’nizi Apple cihazınıza ek olarak bağlayarak, Pokemon Go uygulamasını Apple Store üzerinden indirebilir ve oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

Pek çok ülkeyi kasıp kavuran bir oyun olarak Pokemon Go, pokemonları dünyanıza getirmek için hayli uğraş vermiş ve grafik, performans olarak hayli başarılı olduğu da söylenebilir. Bu uygulamanın Türkiye’ye açılması ise bir ayı bulabilir gibi görünüyor. Buradaki konumuzdan oyunu iOS için nasıl indirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın