Popüler Meme Coin 0,1 Dolar Olabilir Mi?

  • 24 Kasım 2023
  • Popüler Meme Coin 0,1 Dolar Olabilir Mi? için yorumlar kapalı
  • 117 kez görüntülendi.
Popüler Meme Coin 0,1 Dolar Olabilir Mi?

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, uzun zamandır tartışılan bir konu olan Dogecoin’in (DOGE) 0,1 dolar olup olmayacağı konusunda bir yazı kaleme aldı.

Dogecoin Son Durum

Yazının kaleme alındığı sırada 0.0778 dolarda işlem gören DOGE’nin piyasa değeri şu anda 11 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Piyasa değeri bakımından en büyük meme token ve dokuzuncu en büyük kripto para birimi olan DOGE, son 1 haftada yaşadığı yaklaşık yüzde 10’luk düşüş ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Buna ek olarak son 24 saat içinde meme token’ın yaklaşık olarak yüzde 2 artış kaydettiği görülüyor.

Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin’e baktığımızda 735,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğu görülüyor. BTC yazının kaleme alındığı sırada 37.615 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte nispeten stabil bir şekilde ilerliyor. Buna ek olarak Bitcoin’in son 1 hafta içinde yaklaşık olarak yüzde 3,4 artış kaydettiği ifade edilebilir. Analistlere göre Bitcoin’de şu anda en önemli seviye 38.000 dolar seviyesi. Bu seviyenin aşılmasından sonra ise 42.000 sdoların direnç olabileceği ifade ediliyor.

DOGE 0,1 Dolar Olacak Mı?

Birer kripto para haber sitesi olan COINTURK ve COINTURK NEWS’te de belirtildiği gibi analzlere göre DOGE’de şu anda on-chain verileri olumlu peki fiyat kaç dolar olacak? DOGE hali hazırda 0,077 dolardan alıcı buluyor. Bu seviye önceki haftalarda kar satışlarının yoğunlaştığı bir bölgeydi. Son 2 haftanın mumundaki uzun kuyruk 1-7 günlük holderların sayısındaki artışı teyit ediyor. Eğer fiyat 0,077 dolar üzerinde kapanışlar yapabilirse tekrar 0,08 doları desteğe çevirebilir.

Bunun ardından 0,084 ve 0,087 dolar bölgelerinin aşılması beklenir. Son rallinin hızla tersine dönmesinin ardından devam eden toparlanma bize 0,1 dolarlık hareketin kapıda olabileceğini söylüyor.

Elbette bunun için BTC fiyatındaki güçlü duruşun devamı gerekir. Eğer kral kripto para birimi 37.000 dolar altında kapanışlar yapmaya devam ederse bu altcoinlerde de zayıflık doğuracak. Yatırımcılar şimdilik Binance uzlaşısı sonrasında 38.000 doların aşılmasını bekliyor. Bu beklentinin gerçeğe dönmesiyle altcoinlerde parabolik ralliler göreceğiz. Elbette geleceği görmek imkansız ve varsayımlar gelecekten haber değildir.