Programsız Giflere Yazı Ekleme Nasıl Yapılır?


Günümüzde sosyal medyada GİF kullanımı oldukça artmış durumda. Her konuda ve her şekilde paylaşılan GIF’ler bu gidişle daha da önemini arttıracağa benziyor. Peki, bu gördüğümüz GIF’lerdeki yazılar nasıl yazılıyor? Bu soruya cevap arıyorsanız yazımızı dikkatle okumanızı öneriyoruz.

Programsız giflere yazı eklemeyi Gifntext adlı sitemizden rahatlıkla yapma imkânına sahibiz. Elbette farklı şekillerde de yazı ekleme yapılabilse de biz en basit olan yöntemin bu olduğunu düşünüyoruz. Umarım beğenirsiniz.

Kullanacağımız Gifntext, sizlerin ihtiyaç duyduğu tüm kullanışlı metin ekleme araçlarını sunarken ayrıca gif hızıgif boyutu gibi özellikleri de değiştirme gibi olanaklar sunuyor. Ayrıca site size verdiği kod ile bu gifleri sadece istediklerinizin görmesini sağlama gibi bir gizlilik opsiyonu da sunmuş oluyor.

Programı kullanmaya ilk önce gif seçme işlemi ile başlıyoruz.  Eğer gifin adresine sahipseniz sayfadaki alandaki adres boşluğuna yapıştırın ve yükleyin.  Eğer gif varsa bunu da Upload your own butonuna basın ve yüklemeyi yapın.

Yükleme yapıldıktan sonra açılan sayfanın ortasında gif ön izlemesini görebileceğiniz ve kontrol edeceğiniz panel gözükecek. Bu kontrol panelini kullanarak gife ekleyeceğimiz metinlerin ne zaman başlayıp sona ereceğini ayarlayabiliriz.

gif yazi ekleme

Elbette bu siteyi kullanabilmek için çok az dahi olsa İngilizce bilmek şart.

Devam edersek yazı eklemek için soldaki alanda metin ekleme araçlarını görebiliriz. Bu araçlar sayesinde istediğimiz şekillerde yazı ekleyebilir ve yazı düzenlemesi yapabiliriz.

Gife yazı eklemek için öncelikle sayfanın ortasında yer alan kontrol panelinden gifin hangi saniyesinde metnin başlayacağını belirtelim. Sonra soldaki düzenleme panelinden içinde yer alan T harfinin olduğu kutucuğu bulun ve yazınızı yazmaya başlayın. Bundan sonra bu yazı kontrol kutusundaki özellikleri inceleyerek yazının rengini, metnin içinde bulunduğu çerçevelerin rengini, yazının nerede ortaya çıkıp nerede duracağı gibi özellikleri istediğiniz gibi ayarlayın.

Tüm bu özellikler tamamlanarak yazının son aşamasına geliyoruz. Ekrandaki yazının boyutlandırılması ve gifin sonlandırılması. Yazı yazma işlemi bittikten sonra metin kutusu ve yazı boyutlandırılır ve gif sonlandırma ayarları yapılır. Bu ayarlardan sonra ön izleme izlenir ve gif içerisine yazı yazma işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Bir Cevap Yazın