Teknoloji ve Haber Sitesi

Prostat Ameliyatı Sonrası İktidarsızlık Ve Mutluluk Çubuğu Çözümü

  • 04 Kasım 2021
  • Prostat Ameliyatı Sonrası İktidarsızlık Ve Mutluluk Çubuğu Çözümü için yorumlar kapalı
  • 374 kez görüntülendi.

Prostat ameliyatı sonrası iktidarsızlık problemi yaş sınırı ile de alakalıdır. Bunun yanı sıra ameliyat öncesinde olan cinsel problemlere de bağlı olabilmektedir. Ereksiyon azalması problemi bu ameliyatı olan hastalarda beklenen bir durumdur. Daha çok 60 yaşın üstündeki hastalarda görülmektedir. 60 yaş altındaki hastalarda görülme oranı daha az olmakla birlikte görüldüğü zamanlar da olabilmektedir. Ereksiyon probleminin giderilebilmesi için çeşitli ilaç tedavileri uygulanabilmektedir.

İlaç tedavisi dışında bu problemin bir diğer çözümü de vardır. Penis protezi olarak adlandırılan bu çözüm kalıcı bir çözüm sunabilmektedir.

Prostat ameliyatı olan hastalarda bazen prostatın zarar görmesi sebebiyle ameliyattan sonra sertleşme problemi yaşanabilmektedir. Bu problemin çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Bunlar önce ilaç tedavi yöntemleriyle başlar. Bu yöntemler yanıt vermediği zaman penis protezi yöntemine başvurulur. Penis protezi yöntemi ilaç tedavisi gibi geçici değil kalıcı bir yöntemdir. Bu yöntemlerin gelişmesi sebebiyle sertleşme sorununun görülme sıklığı azalmaktadır.

Prostat ameliyatı sonrasında görülen cinsel yaşam bozuklukları giderek gelişen tedavi yöntemleri sayesinde azalmaktadır. Bu tedavi yöntemlerinin en sık tercih edileni ve en kalıcı yöntemi sunan tedavi yönteminin penis protezi olduğu bilinmektedir.

Mutluluk Çubuğu

Halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinen penis protezi ameliyatı sertleşme sorunu tedavisindeki en kalıcı çözüm olarak bilinmektedir.

Mutluluk çubuğunun takılma sebebi sertleşme problemi yaşanması ve iktidarsızlık problemidir. Cinsel istek olduğu halde sertleşme gerçekleşmediği için cinsel ilişki başlatılamayabilir. Sertleşme bozukluğu tatmin edici ve sağlıklı bir cinsel ilişki yaşanmasına engel olmaktadır.

Sertleşme bozukluğu 3 şekilde görülebilmektedir:

Kişi cinsel ilişkiyi bitirecek kadar sertliği uzun süre sürdüremez

Tam değil de yarı yarıya bir sertleşme oluşur ama bu oluşan sertleşme cinsel bir ilişki başlatmaya yetmez

Veya sertleşme hiç gerçekleşmeyebilir.

İşte bu sertleşme probleminin çözümü olarak penil protez yani bir diğer adıyla mutluluk çubuğu tercih edilmektedir.

Penil protez yani mutluluk çubuğu sertleşme problemi yaşayan erkeklerde uygulanmaktadır. Penis içinde normal şartlarda doğal yollarla kan ile dolup penisin sertleşmesini sağlayan damarlar vardır. Sertleşme sorunu yaşayan insanlarda bu damarlar kanla dolmaz ve penis sertleşmez. Bu damarların içine silikon silindir çubukların yerleştirilmesiyle meydana gelen ameliyat mutluluk çubuğu ameliyatıdır.

İki çeşit mutluluk çubuğu vardır. Biri tek parçadan oluşur ve daha basit bir mekanizmaya sahiptir. Diğer protez çeşidi 3 parçadan oluşur ve daha detaylı bir protez çeşididir. 3 parçalı olan penil protez çeşidi daha çok tercih edilmektedir.