Rafadan Tayfa, bu kez Veri Tayfa olarak Axis Kağıthane AVM’de

Kişisel Verileri Koruma Kurumu himayesinde gerçekleştirilen farkındalık çalışmaları kapsamında, çocuklara yönelik düzenlenen “Rafadan Tayfa, Veri Tayfa” müzikli gösteri etkinliği, 14 Ağustos Cumartesi günü Axis Kağıthane AVM’de gerçekleşecek.

  • 14 Ağustos 2021
  • Rafadan Tayfa, bu kez Veri Tayfa olarak Axis Kağıthane AVM’de için yorumlar kapalı
  • 1.032 kez görüntülendi.
Rafadan Tayfa, bu kez Veri Tayfa olarak Axis Kağıthane AVM’de

Kişisel Verileri Koruma Kurumu himayesinde gerçekleştirilen farkındalık çalışmaları kapsamında, çocuklara yönelik düzenlenen “Rafadan Tayfa, Veri Tayfa” müzikli gösteri etkinliği, 14 Ağustos Cumartesi günü Axis Kağıthane AVM’de gerçekleşecek. 19:00 ve 21:00 saatlerinde, iki ayrı seans olarak sahnelenecek ücretsiz gösteride ailelere ve çocuklara kişisel verinin ne olduğunu, sosyal medyada paylaşımlar yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve kişisel verilerin ne kadar önemli olduğu eğlenceli bir dille anlatılacak.

Rafadan Tayfa çizgi film karakterlerinin yer aldığı “Veri Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikli gösteri etkinliği için geri sayım başladı. 14 Ağustos Cumartesi günü Axis Kağıthane AVM’de gerçekleşecek etkinlikte, Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) tarafından düzenlenen “Veri Tayfa” gösterisiyle çocuklara kişisel verinin tanımı, önemi ve güvenliği konusunda önemli bilgiler aktarılacak. 

 

Etkinlik kapsamında, dijital ortamlarda gelişigüzel paylaşılan, kişisel verilerden doğabilecek risklerin farkında olamayan ve çeşitli kötü niyetli girişimlerin hedefi haline gelen çocuklarla ilgili ebeveynlere düşen sorumluluklara da yer verilecek. 19:00 ve 21:00 saatlerinde, ayrı iki seans olarak sahnelenecek ücretsiz müzikli gösteri, tüm Axis Kağıthane AVM ziyaretçilerinin katılımına açık olacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı