Razer Phone Teknik Özellikleri Duyuruldu!

Konuya puan ver!

Oyun odaklı bir firma olarak bilinen Rezer’in akıllı telefon dünyasına gireceği ve harika teknik özellikleri ile üreteceği cihazın herkesi hayran bırakacağı beklenirken sonunda beklendiği gibi oldu. Buna göre Razer Phone adı verilen cihaz duyuruldu. Bu sayede oyun sektörün de adı giderek marka olan Razer akıllı telefon dünyasına da adımını atmış oldu. Razer Phone teknik özellikleri duyuruldu.

Razer firması bilindiği üzere Nextbit isimli firmayı Ocak ayında satın almıştı. Bu satın almadan sonra akıllı telefon pazarına oyun canavarı bir cihazın getirilmesi beklenirken sonunda beklenen gün geldi. Razer firması ilk ürününün ismini Razer Phone koydu. Peki telefon beklentileri karşılayacak mı? RAM bellek hafızası ne kadar? İşlemcisi, batarya gücü, kamera çözünürlüğü, depolama hafızası gibi detaylar nedir?

Razer Phone Teknik Özelikler

Razer Phone telefonun teknik özelliklerine baktığımızda ilgili cihazın 5,72 inç ekran büyüklüğünde olduğu görülmekte olup, Qualcomm Snapdragon 835 Mobile Platform, Adreno 540 marka işlemci kullandığı öğrenildi.

Razer Phone modelinde 8 GB RAM bellek bulunmaktadır. Özellikle akıllı telefonlarda kullanıcılar iyi bir oyun deneyimi yaşamak için en az 3 GB RAM ve üzeri cihaz almaya özen göstermektedir. Razer Phone’da bulunan 8 GB RAM kullanıcılara harika bir oyun deneyimi yaşatacak olup bu cihaz ile kasma gibi sorunlarla karşılaştırmayacak.

Yine Razer Phone cihazı batarya konusunda da bizlere harika deneyimler sunacak. Öyle ki cihazda 4.000 mah batarya gücünde pil olduğu sunuldu. Yani telefon ile eğer oyun falan oynamazsanız günlerce gideceği gibi full oyun oynasanız dahi şarjı oldukça iyi gidecektir. Telefonun arka kasasında iki adet 12 MP çözünürlüğünde ve ön kasasında ise bir adet 8 MP çözünürlüğünde kamera bulunmaktadır.

Razer Phone modeli tanıtılırken işletim sistemi de açıklandı. Telefonda Android 7.1 Nougat işletim sistemi bulunmaktadır. Cihaz Android 8.0 Oreo işletim sistemi güncellemesi alacak mı, alacaksa ne zaman cihaz Android 8.0 Oreo’a geçecek bu konularda henüz detay bilinmemektedir.

197 gram ağırlığında bulunan Razer Phone modeli 699 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Türkiye fiyatını öğrenmek isterseniz dolar kuru ile fiyatı çarptıktan sonra vergi ücretlerini de dahil etmeniz gerekmektedir.

Yorum yap