Red Bull Basement 2020 Finalisti Plantric Fifteen Seconds İstanbul’a Konuk Oluyor

Teknolojiyle ilgilenen girişimcileri destekleyen ve üniversite öğrencilerine kampüs hayatını değiştirecek projelerini geliştirmeleri için fırsat tanıyan Red Bull Basement’ın 2020 kazananı Plantric meraklı zihinleri buluşturmak için 17 Kasım’da Fişekhane’de gerçekleştirilecek Fifteen Seconds İstanbul Festivali’nde konuşmacı olacak.

  • 11 Kasım 2022
  • Red Bull Basement 2020 Finalisti Plantric Fifteen Seconds İstanbul’a Konuk Oluyor için yorumlar kapalı
  • 213 kez görüntülendi.
Red Bull Basement 2020 Finalisti Plantric Fifteen Seconds İstanbul’a Konuk Oluyor

Teknolojiyle ilgilenen girişimcileri destekleyen ve üniversite öğrencilerine kampüs hayatını değiştirecek projelerini geliştirmeleri için fırsat tanıyan Red Bull Basement’ın 2020 kazananı Plantric meraklı zihinleri buluşturmak için 17 Kasım’da Fişekhane’de gerçekleştirilecek Fifteen Seconds İstanbul Festivali’nde konuşmacı olacak. Girişimin kurucuları Aylin Yazıcı ve Can Zenginel, “atığı faydaya çevirmek” olarak özetledikleri Plantric projelerini Fifteen Seconds İstanbul Festivali kapsamında iş dünyasının yaratıcı isimleriyle buluşturma fırsatı bulacak.

 

Her yıl daha iyi bir yarın inşa etmek amacıyla teknolojinin gücünden yararlanan girişimcileri ve inovasyon alanındaki fikir önderlerini destekleyen Red Bull Basement, başarılı girişimcilerin önünü açmaya da devam ediyor. Red Bull Basement 2020 Türkiye kazananı olan ve 2020 dünya finalinde de en başarılı 10 proje arasına kalarak uluslararası platformlarda da adını duyuran Plantric, iş dünyasının aykırı çocuklarına özel bir anti-konferans konsepti olarak bilinen Fifteen Seconds İstanbul Festivali’ne konuk oluyor. 

 

Bu seneki katılımcıları arasında LinkedIn’in yetenek avcısı Mariana Kobayashi, robot psikoloğu Ecem Tuğlan, Google, MTV, Nike, Airbnb, IKEA, Adidas gibi pek çok şirketle iş birliği yapan Pınar Seyhan Demirdağ, Amazon Türkiye Müdürü Richard Marriott gibi ilham veren isimlerin yer aldığı Fifteen Seconds İstanbul kapsamında Plantric kurucuları Aylin Yazıcı ve Can Zenginel 15 dakikalık bir oturumda kendi girişimcilik deneyimlerini paylaşacak. Ekip, ‘kendi kendisine yeten bir bahçe sistemi’ sözleri ile tanımladıkları ve atığın faydaya çevrildiği Plantric girişiminin planlama, tasarım ve yaratım süreçlerinin yanında Red Bull Basement tecrübelerinden de bahsederek bir girişimin hayata geçme serüveninin inceliklerini katılımcılara aktaracak.

 

Red Bull’un da yaratıcı lezzetleriyle eşlik edeceği, iş dünyasının ezberlerine baş kaldıran Fifteen Seconds İstanbul Festivali, 17 Kasım’da Fişekhane’de gerçekleştirilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı