Rektör Köse İKÇÜ’nün Starlarını Ağırladı

Rektör Prof.

  • 07 Aralık 2021
  • Rektör Köse İKÇÜ’nün Starlarını Ağırladı için yorumlar kapalı
  • 329 kez görüntülendi.
Rektör Köse İKÇÜ’nün Starlarını Ağırladı

Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, TÜBİTAK tarafından lisans öğrencilerinin Ar-Ge kültürü kazanmaları, araştırma ekosistemine ilk adımı atmaları ve araştırma yapmaya teşvik edilmeleri amacıyla düzenlenen Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) kapsamında burs desteği almaya hak kazanan İKÇÜ öğrencilerini ağırladı.

İKÇÜ Rektörlük senato salonunda gerçekleşen kabule, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Kaya, Proje Genel Koordinatörlüğü personeli ve bursiyer olarak kabul edilen Eczacılık Fakültesi öğrencileri Özge Demir, Berna Ceren Özcan, Simge Kalmaz, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğrencileri İrem Eledağ, Özlem Yıldız, Buse Altun, Belkıs Özdil, Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri Berkan Öztürk, Tuğçe Karateke, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü öğrencisi Beyza Nermin Özcan, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Rabia Avvuran ve Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü öğrencisi Muhammed Bayar katıldı.

İKÇÜ Her Alanda Yükselmeye Devam Ediyor

Proje tabanlı araştırma heyecanını toplumun tüm kesimlerine ulaştırmak amacıyla hayata geçirilen STAR Programına kabul edilen on iki öğrenciyi kabul eden Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, İKÇÜ'nün her alanda yükselmeye devam ettiğini söyledi. Rektör Köse "2010 yılında kurulmuş bir üniversite olarak özellikle fen bilimleri ve sağlık bilimleri alanında her geçen gün güzel haberler almaya devam ediyoruz. Bunlardan sonuncusu da siz gençlerin STAR programına kabulüydü. Lisans aşamasındayken araştırma projelerinin içinde yer almanız bizleri daha fazla memnun etti. Bizler sizlerin gelecekte önemli başarılara imza atan bilim insanları olmanız için varız ve bu çerçevede tüm kadromuzla gayret gösteriyoruz. Geleceğimiz olan sizlerin büyük işlere imza atacağınızdan eminim. Ülkemiz için üreten ve milli duyguları güçlü bireyler olmanızı çok önemsiyorum. Değişik kültürlerle işbirliği içinde ve dünya ile entegre bir anlayışla çalışmalarınızı sürdürmeniz, başarıyı uluslararası ölçekte hedeflemeniz son derece önemli. Sizlerin de yakından takip ettiğinize inandığım savunma sanayiindeki başarılarımızın dünyada bilinen stratejileri nasıl dönüştürdüğüne hep birlikte şahit oluyoruz. Sizlerin çalışmalarınızda hep en iyiyi hedeflemeniz gerekir. Bu coğrafyada iddialı olmak için en iyi olmak zorundasınız. Sizlere tavsiyem, elbette uluslararası eğitim alın, gidin, görün, öğrenin ama aklınızda hep milletiniz ve memleketiniz olsun. Öğrendiklerinizi önce bu millete sonra insanlığa faydalı olacak biçimde kullanın. Biz yönetim olarak sizler için üzerimize düşen neyse sonuna kadar yerine getirmeye hazırız. Bu vesileyle danışman hocalarınızı, emek veren tüm hocalarınızı ve en başta ailelerinizi yürekten kutluyor, hepsine şükranlarımı sunuyorum" dedi.

 Bursiyer desteği kapsamına dâhil edilen öğrencilerin projeleri hakkında kısa sunumların yapıldığı program, Rektör Köse'nin öğrencilere teşekkür belgelerini takdim etmesiyle sona erdi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı