Rolls-Royce ve ITN Business’ten STEM Haftası için iş birliği

Rolls-Royce, STEM Haftası için ITN Business ve köklü bilim ve teknoloji dergisi New Scientist ile bir araya gelerek bir program çekimine imza attı.

  • 12 Aralık 2022
  • Rolls-Royce ve ITN Business’ten STEM Haftası için iş birliği için yorumlar kapalı
  • 199 kez görüntülendi.
Rolls-Royce ve ITN Business’ten STEM Haftası için iş birliği

Rolls-Royce, STEM Haftası için ITN Business ve köklü bilim ve teknoloji dergisi New Scientist ile bir araya gelerek bir program çekimine imza attı. Rolls-Royce’un Nükleer Beceriler Akademisi’nin (Nuclear Skills Academy) de ele alındığı programda, önemli sektör haberlerinin yanı sıra röportajlara da yer verildi.

 

60 yılı aşkın nükleer teknoloji uzmanlığıyla Rolls-Royce, bünyesinde görev alan stajyer ve mezunların desteği ve gücü sayesinde inovasyonun öncüsü konumunu korumaya devam ediyor. Çalışanlar sayesinde oluşturulan bu yetenek havuzunun sürdürülmesi Birleşik Krallık’ın savunma sanayisi için kritik bir önem taşırken, ülke genelinde ve özellikle Doğu Midlands bölgesinde iş imkânları sağlamak gibi önemli fırsatları da beraberinde getiriyor. Rolls-Royce bu yetenek havuzunu genişletmek amacıyla, Eylül ayında 200 stajyer için yeni bir Nükleer Beceriler Akademisi programını hayata geçirdi.

 

New Scientist’le birlikte hayata geçirilen program, Nükleer Beceriler Akademisi’ni de kapsayan Rolls-Royce tesislerinde çekildi. Program, hâlihazırda Rolls-Royce bünyesinde yer alan yeteneklere ışık tutarken, gelecek nesil yetenekleri de nükleer endüstrisinde kariyer yapmaya teşvik ediyor.

 

Proje Yönetimi staj programını tamamlayan Proje Mühendisi Olivia Maltby konuyla ilgili şunları söyledi: “Yeniden eğitim almaya karar verdim ve 22 yaşındayken proje yönetimi stajyerlik programına başvurdum. Dört yılın sonunda ise denizaltılar alanında tam zamanlı çalışan bir proje mühendisi olmayı başardım.”

 

Nükleer Beceri Akademisi programı, Rolls-Royce Submarines’de yürütülüyor ve Birleşik Krallık'ın nükleer sualtı savunmasına güç sağlarken denizaltılara tam yaşam döngüsü desteğini de sunuyor. Program ayrıca Kraliyet Donanmasının Birleşik Krallık kıyılarını korumasına yardımcı olan çalışmaların önemini vurguluyor. Bu çalışmaların merkezinde, stajyer ve mezunların kariyerlerine başlarken, Rolls-Royce'ta çalışma ve uygulama yapma imkanları sayesinde yaşadığı heyecan ve tutku yer alıyor.

 

STEM alanında çalışacak yeni yetenekler yetiştiriliyor

Birleşik Krallık'ın denizlerdeki çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmesine destek olmak üzere Rolls-Royce'un STEM alanında çalışacak yetenekleri yetiştirmeye devam etmesi ve onlara gerçekten başarı getirecek eğitim ve endüstri deneyimi sunması oldukça önemli bir noktayı temsil ediyor.

 

Rolls-Royce bünyesinde staj yapan ve şu anda Mühendislik ve Teknoloji Direktörü olan Lee Warren ise konuyla ilgili şunları söylüyor: "Birleşik Krallık’ta Nükleer Denizaltı Şirketinde çalışmak kesinlikle harika bir deneyim. Her gün bu heyecanı hissetmeseydim 33 yıl sonra hâlâ aynı projede çalışıyor olmazdım."

 

Rolls-Royce Nükleer Beceriler Akademisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Rolls-Royce web sitesinin kariyer sayfasını ziyaret edebilirsiniz: 

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı