Sağlıklı ve Stressiz Doğumun Anahtarı

Anne adayları için oldukça stresli ve korkulu bir süreç olan doğum anı, aslında hayatımızdaki en doğal olayların başında geliyor.

  • 01 Aralık 2022
  • Sağlıklı ve Stressiz Doğumun Anahtarı için yorumlar kapalı
  • 260 kez görüntülendi.
Sağlıklı ve Stressiz Doğumun Anahtarı

Anne adayları için oldukça stresli ve korkulu bir süreç olan doğum anı, aslında hayatımızdaki en doğal olayların başında geliyor. Kişiler, eşi benzeri olmayan bu dönemi en sağlıklı biçimde geçirerek, bebeklerini kucaklarına almak istiyor. Bu kapsamda çiftler normal doğumu, sağlıklı ve rahat bir şekilde yapmanın yollarını ararken son yıllarda popüler olan hipnoz ile doğum tekniği ön plana çıkıyor. Bu tekniğin anne kadar bebekler için de sağlıklı olduğunu ifade eden Bilinçaltı Uzmanı, Hipnotist ve Fizikçi  Lily Lale Yılmaz, “ “Doğumdan önce anne ve babaların bol bol pratik yaparak öğrenecekleri hipnoz doğum tekniği stressiz, korkusuz ve sağlıklı doğumu beraberinde getiriyor. Bu teknik bebeklerin de hayatlarını etkiliyor. Daha sakin ve huzurlu bir birey olmalarını sağlıyor’’ ifadelerini kullandı.

 

25 yıldır kullanılan, Amerika başta olmak üzere bütün Dünya’da tercih edilen hipnoz ile doğum tekniği ünlü isimlerinde tercih etmeye başlamasından sonra ülkemizde oldukça popüler bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Anne adayının anestezi kullanmasına gerek kalmadan, rahat bir şekilde doğum yapmasını mümkün kılan bu yöntemin detayları vatandaşlar tarafından merak da ediliyor.

 

Önce Detaylı Bir Araştırma Yapın

Öncelikle bu işlemi herkesin yapamayacağını önemli bir eğitimden geçtikten sonra bu tekniği kişilerin uygulayabileceğini vurgulayan Bilinçaltı Uzmanı, Hipnotist ve Fizikçi Lily Lale Yılmaz, “ Kişiler bu doğumu seçeceklerse detaylı araştırma yapmalarını öneriyorum. Herkes tarafından sorulan bir soru var. “Bu teknik tam olarak ne işe yarıyor?” doğum son derece doğal bir süreç fakat bu konu hakkında korkularımız, kaygılarımız bulunuyor. Doğum ile ilgili korkular genellikle annenin, komşularından veya başka kişilerin kendi doğum hikayelerini anlatmalarıyla kız çocuklarının bilinçaltına yerleşiyor. Özellikle anne adayları kulaktan dolma bilgilerle doğum sürecinin zor, korkulu bir durum olduğunu düşünüyorlar. Halbuki doğum süreci iyi yönetildiği zaman bu korkuların hiçbirine gerek yoktur. Hipnozla doğum tekniği anne ve baba adayına 13 saatlik verilen bir ders sonucunda, hamile kişinin rahatça doğal doğum yapabilmesini sağlıyor. Adaya bu süreçte stresten arınma, nefes ve masaj teknikleri öğretiliyor. Böylelikle hem anne hem de bebek stressiz ve huzurlu bir şekilde hayatına devam ediyor’’ dedi.

 

Ülkemizde Yanlış Bir Algı Var

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü “Aslında bu duruma doğuma hazırlama süreci de diyebiliriz. Hipnozla doğal doğum yönteminin doğru ellerde olmak kaydıyla hiç bir tehlikesi olmadığını belirten Yılmaz ‘’ Yeryüzündeki en önemli konu eğitimdir. İyi eğitim almış, ne yaptığını bilen, etik, insan sevgisine sahip bir The Mongan Hipnozla Doğum Eğitmeniniz varsa korkulacak bir şey yoktur. The Mongan Hipnozla Doğum Yöntemi, ülkemizde daha çok yenidir. Hipnoz ülkemizde yeni bir kavram olmasıyla birlikte bu kavramı doğum ile birleştirdiğimizde insanlarda bilgi ihtiyacı oluşuyor. Her konuda çok başarılı olan Hipnoz, doğum konusunda da oldukça başarılıdır.''

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı