sahibinden.com Ormanı Bursa Osmangazi’de hayat buluyor

İş modelinin DNA’sında ve kurumsal değerlerinin en başında sürdürülebilirliği konumlayan sahibinden.

  • 07 Aralık 2022
  • sahibinden.com Ormanı Bursa Osmangazi’de hayat buluyor için yorumlar kapalı
  • 143 kez görüntülendi.
sahibinden.com Ormanı Bursa Osmangazi’de hayat buluyor

İş modelinin DNA’sında ve kurumsal değerlerinin en başında sürdürülebilirliği konumlayan sahibinden.com, Ege Orman Vakfı ile iş birliği yaparak bir hatıra ormanı hayata geçirdi. sahibinden.com  çalışanlarının katılımı ile düzenlenen fidan dikim töreninde ilk fidanlar toprakla buluşturulurken sürdürülebilir bir gelecek için anlamlı bir adım atıldı. 

 

Gelecek nesillere yaşanabilir ve sağlıklı bir dünya bırakabilmek için bünyesinde yıllardır çeşitli çalışmalar yürüten sahibinden.com, Ege Orman Vakfı iş birliği ile Bursa Osmangazi’de 10 bin fidanlık bir hatıra ormanı oluşturdu. Tüm dünyayı etkileyen pandemi ve iklim krizi gerçeğinden etkilenerek konu hakkında çalışmalar yürüten gönüllü proje ekibi, tüm sahibinden.com çalışanlarında farkındalığın artması için de çaba gösteriyor. Sürdürülebilir bir gelecek hayaliyle iklim krizine yol açan sera gazlarının etkisini azaltmak için çalışan sahibinden.com, 30 çalışanıyla temsili dikim gerçekleştirdiği 10 bin fidanlık ormanını gelecek nesillere hediye etti. 

 

Sürdürülebilir hedefler doğrultusunda yıllardır pek çok çalışma yürüten ve Yeşil Ofis Sertifikası almaya hak kazanan ilk e-ticaret şirketi olan sahibinden.com, “İkinci Elin Sürdürülebilirliğe Katkısı” raporunun ikincisini yayınlayarak kullanıcıların ikinci el alışverişi tercih ederek dünyanın geleceğine sunduğu katkıyı çarpıcı verilerle gözler önüne serdi. Rapora göre 3,7 milyon ilan üzerinden yapılan çalışmada sahibinden.com kullanıcıları, 1 yılda 10,9 milyon ton karbondioksitten tasarruf etti. 2021 yılında yeşil enerji kullanımına başlayan sahibinden.com uzun yıllardır enerji tasarrufu, yenilenebilir kaynaklar ve doğal kaynakların bilinçli kullanımı konusunda da kurum içi çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu yıl, şirket filosunu da hibrit modellerle değiştiren sahibinden.com, bir yılda 329.100 kilogram karbon emisyonundan tasarruf etmeyi planlıyor.

 

sahibinden.com İş Destek Genel Müdür Yardımcısı Güntulu Peker, “sahibinden.com olarak gelecek nesillere sağlıklı bir dünya bırakabilmek için tüm çalışanlarımızla birlikte yıllardır farklı projeler yürütüyoruz. sahibinden.com Hatıra Ormanı projesi ile uzun vadeli kalıcı bir etki yaratacağımıza inanıyor, önümüzdeki süreçte de yeni projelerle topluma öncülük etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı