Sahte (Fake) Facebook Hesabı Kapattırma ve Şikayet Etme

Sahte Facebook hesabı nasıl kapatılır ve nasıl şikayet edilir resimli anlatımı konumuzda…


Sahte Facebook hesabı kullanımı günümüzde oldukça yaygınlaştı diyebiliriz. Bu konuyu açmak için bir kurban hesap bulmak için bir fake hesap ismi olarak direk alev aklıma geldi ve alev yazdığımda ilk hesap bile sahte hesaptı. Bazen bu fake facebook hesabı kurbanı olarak kendimiz olabiliriz. Bir arkadaşımızın uyarısı ile veya ilahi bir tesadüf ile kendi facebook resimlerimizi başka bir hesapta kullanılırken görmemiz mümkün. Bu gibi durumlarda facebook sahte hesap şikayeti yapmanız mümkün. Böylelikle sahte facebook hesabı kapatma işlemini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hemen bu işlemin nasıl yapıldığına bir göz atalım.

Sahte Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır ?

1- Öncelikle sahte Facebook hesabına giriş yapıyoruz ve sağdaki menüye tıkladıktan sonra açılan kısımdan “Şikayet Et” butonuna tıklıyoruz.
2- Açılan kısımdan “bu hesabı şikayet et” kısmını işaretliyoruz.
3- Diğer adımda da “Bu hesap sahte hesap” kısmını işaretliyoruz.
4- Tam uygun bir seçenek olmadığı için “Diğer” seçeneğini işaretliyoruz.
5- Biz erken tıkladık böyle resim aldık. “İncelenmesi için Facebook’a Gönder” butonuna tıklıyoruz. Ardından dilerseniz kullanıcıyı engelleyebilirsiniz.

İpuçları

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra dilerseniz kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Bu sahte facebook hesabını daha hızlı kapattırmak istiyorsanız ne kadar çok kişi şikayet ederse o kadar iyi mantığı ile hareket edin ve arkadaşlarınıza da şikayet etmesini söyleyin. Eğer arkadaşlarınızda şikayet ederse bu hesap çok daha hızlı kapatılacaktır. Ancak yapmanız gereken işlem şu şekildedir. Arkadaşlarınızda sizinle aynı kutucukları işaretleyip şikayet ederse etkisi daha büyük olacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

6 Yorum Yapıldı

  • KARDESIM 48 SAATLIGINE OYUNUMU BLOKE ETMISINIZ MADEM EDIYORSUNUZ BENIMLE MUNAKASA EDENIDE BLOKE EDIN ACIN BENIM OYUNUMU SIKAYET EDICEM EMIN EDIYORUM ISMI YAPTIGINIZ…

  • Ben dediginiz gibi seylerle degil direk facenook adredimi acmama yardim edin bana mail adresime sifre gonderiyorsunuz sifreyi giriyorum yine acmiyor acmadigi gibi jotmail adresimi yazdigim yrede yabanci bir telefon nosu cikiyor siz bunu nasil duzeltemiyorsunuz anlamiyorum

  • bu faydalı yazı için teşekkürler. Sahte sosyal medya hesabını açan kişi eğer bu işlerde uzman bir sahtekarsa sahte belgelerle sizin gerçek hesabınızı sahteymiş gibi gösterip kapattırabiliyor malesef.