Sakıp Sabancı Spor Ödülleri Sahiplerini Buldu

Merhum Sakıp Sabancı tarafından başlatılan ve vasiyeti gereği Sabancı Vakfı tarafından devam ettirilen Sakıp Sabancı Spor Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

  • 07 Ekim 2021
  • Sakıp Sabancı Spor Ödülleri Sahiplerini Buldu için yorumlar kapalı
  • 360 kez görüntülendi.
Sakıp Sabancı Spor Ödülleri Sahiplerini Buldu

Merhum Sakıp Sabancı tarafından başlatılan ve vasiyeti gereği Sabancı Vakfı tarafından devam ettirilen Sakıp Sabancı Spor Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

 

  • SAKIP SABANCI SPOR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
  • TOKYO OLİMPİYATLARI’NDA TARİHİNDEKİ EN YÜKSEK MADALYA SAYISINA ULAŞAN TÜRKİYE’NİN ALTIN MADALYA KAZANAN ŞAMPİYON SPORCULARI ÖDÜL TÖRENİNDE BULUŞTU
  • SABANCI VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYESİ DİLEK SABANCI: 
     
    “GENÇLERE VE GELECEĞE YATIRIM YAPMAK; SPORDA, SANATTA, EĞİTİMDE BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRMEK BİZE SEVGİLİ BABAM SAKIP SABANCI’DAN MİRAS KALAN BİR VİZYON.” 

 

Merhum Sakıp Sabancı tarafından başlatılan ve vasiyeti gereği Sabancı Vakfı tarafından devam ettirilen Sakıp Sabancı Spor Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda okçuluk, boks, masa tenisi ve goalball dallarında Türkiye’yi temsilen altın madalya kazanan şampiyon sporcular ödüllerini Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr.h.c. Dilek Sabancı’dan aldı. 

Törende konuşan Dilek Sabancı, Türkiye’nin Tokyo Olimpiyatları’nda tarihindeki en yüksek madalya sayısına ulaşmasından duyduğu gururu dile getirdi ve sözlerine şöyle devam etti. “Gençlere ve geleceğe yatırım yapmak; sporda, sanatta ve eğitimde başarıyı ödüllendirmek bize sevgili babam Sakıp Sabancı’dan miras kalan bir vizyon. Kendisi her zaman gençlerin, sporcuların ve sanatçıların başarılarının teşvik edilmesi gerektiğine inanırdı. Sağlığında başlattığı ve devam ettirilmesini vasiyet ettiği bu ödülleri sürdürmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

Dilek Sabancı ayrıca, sporcuların bu başarılarında büyük emeği olan ailelerine, onları özveriyle çalıştıran antrenörlerine ve tüm federasyon yetkililerine de onları destekleyip yanlarında durdurdukları ve başarıya giden yoldaki katkıları için teşekkürlerini iletti.  

Olimpiyat Oyunları’nda okçuluk dalında altın madalya kazanan Mete Gazoz ve boks dalında altın madalya kazanan Busenaz Sürmeneli ile Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanan; masa tenisi dalında Abdullah Öztürk ile kadın goalball takımı oyuncuları Sakıp Sabancı Spor Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı