Samsung 19 Milyon Dolar Kaybetti

Samsung teknoloji firmasının hisseleri bugün ciddi bir düşüş ile 19 milyon dolar kayıp yaşadı.


Samsung teknoloji firmasının hisseleri 2012 yılından bu yana düzenli olarak artış göstermekte ve düşüşler oldukça az seviyede olmaktadır. Bu yüzden hisse almak isteyenlerin en çok takip ettiği firmalardan bir tanesi olan Samsung bugün ciddi bir kayıp yaşadı. Bundan önce ki veriler incelendiğinde Samsung’un en büyük kaybı 2012 yılında yaşadığı ve o dönemde toparlandıktan sonra firmanın hızlı yükselişe başladığı öğrenildi. Bugün Samsung’un hisselerine bakıldığında yüzde 7,6 oranında ciddi bir düşüş yaşandı. Bu düşüşün 19 milyon dolar zarar olduğu açıklanırken sebebinin ne olduğunun tahmin edilmesi de zor olmadı.

Nakit 5 Milyon Dolar Zarar

Yine Samsung firmasının verileri incelendiğinde şirketin Galaxy Note 7 model telefonu için toplam 5 milyon dolar nakit zararı olduğu öğrenildi. Firmanın hisselerinin düşmesinin en büyük sebebinin de bu olduğu tahmin edilmektedir.

Galaxy Note 7 modelinin bozuk çıkması ve bataryalarının patlak vermesi ile şu anda pazar satışları incelendiğinde Samsung’un satışlarında ciddi bir kayıp olduğu görülmektedir. Galaxy Note 7 modellerinin geri iade edilme dönemi devam etmektedir. Piyasaya dağıtılan Galaxy Note 7 modellerinin tamamen iade edilmesi ile şirketin birkaç hafta daha kolay toparlanamayacağı düşünülmekte olup daha sonra ki süreçlerde Samsung’un yine 2012 yılında olduğu gibi yükselişe geçmesi beklenmektedir. Aynı batarya hatasının diğer modellerde olup olmayacağı bilinmemekte olup Samsung Galaxy Note 7 modelinde ki teknik hatalar konusunda araştırmalarını detaylı olarak sürdürmekte ve diğer modellerde olmaması için çalışmalar yapmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.