Samsung “com.google.process.gapps” Hatası Çözümü

Android com.google.process.gapps hatası genellikle Samsung cihazlarında karşılaşılan sorunlardan bir tanesi. Bu hatanın çözüm yollarını aradık ve bulduk.


“Malesef com.google.process.gapps işlemi durdurdu” İngilizce olarak gelirse “Unfortunately, the process com.google.process.gapps has stopped” şeklinde geliyor Android Samsung cihazlarından karşılaşıyoruz. Bu hatanın bir çok sebebi var ancak biz kesin olarak çözdüğümüz yöntemleri sizlere aktaracağız. Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda işlemleri aynen gerçekleştirirseniz sizde bu hatadan kurtulabilirsiniz. Uygulamaya genel olarak güncellemeler ve uygulamalar sebep oluyor başlangıçta bunu belirtmek isteriz.

 

Samsung com.google.process.gapps Hatası Çözümü

com.google.process.gapps hatasıÖncelikle burada garip bir işlem yapacağız. Yapacağımız ilk adım tüm Google uygulamalarının güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Buna Google Play Store uygulaması da dahil. Tüm uygulamaları güncelledikten sonra bir kontrol edin.

Ayarlar – Depolama dizininden tüm cache’yi temizleyin.

Eğer bu yaptığımız olmadıysa o zaman Google Play Hizmetleri uygulamasının güncellemesini silin. Google Play Hizmetleri güncellemesinden dolayı böyle bir hata alıyor olabilirsiniz. Güncellemeyi sildikten sonra hatayı almayı bıraktık diyen kullanıcıların çok olduğunu bildirmek isteriz.

Eğer bunların hiç birisi olmadı ise telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürürseniz sorun kesin olarak çözülecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1 Yorum

  • Maalesef çoğu telefonda bu şekilde çözülmüyor arkadaşlar çok karşılaştığım bir sorun haline gelmeye başladı, bu nedenle kesin çözümünü buldum (telefondaki ani kapanmalar sonrası veya güncellemeler sonrası yeniden bu sorun karşıma çıkabiliyor) ÇÖZÜM: Telefonda önce *Ayarlar* a sonra *Uygulamalar* a girin. Oradan *Sistem Dosyaları* na girin, (Sistem dosyaları HTC de sistemi göster olarak geçiyor, bazı telefonlarda ise sistem dosyaları olarak geçebilir, ya da Tüm uygulamalar ı aç ile de ulaşabilirsiniz ) Burada *Google Hizmetleri Çerçevesi var. Üzerine tıklayın zorla durdur ve devre dışı bırak deyin. Düzeliyor. Direk olarak devre dışı bırak ta diyebilirsiniz. *Google Hizmetleri Çerçevesi içerisinde Depolama sekmesinde *ön belleği temizle var oraya da tuşlayarak *ön belleği temizle ve *verileri temizle deyin ki hataya neden olan olası nedenleri silsin.