Samsung Galaxy A3 Özellikleri Öğrenildi

Samsung teknoloji devinin 2017 yılında pazara çıkartacağı A3 modelinin tüm teknik detayları öğrenildi.


Samsung teknoloji devi her geçen gün pazarda yaptığı satışlarına devam ederken yeni özelliklere sahip giriş ve orta seviye telefonlar başta olmak üzere pek çok amiral gemisi ile diğer firmaların satışlarını noktalamaya çalışmaktadır. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bilgiye göre Samsung’un A3, A5 ve A7 adını verdiği cihazlarını 2017 yılında satışa sunacağı belirtilmişti. Bu açıklamaların arından söz konusu modellerin ne zaman piyasaya çıkacağı, teknik özelliklerinin ne olacağı ve satış fiyatının ne kadar olacağı konusunda bilgiler aranmaya başladı. Sonunda araştırılan soruların yanıtı öğrenildi tabi şimdilik öğrenilen bilgiler sadece Galaxy A3 için geçerlidir.

Teknik Detaylar Ortaya Çıktı

Samsung’un her ne kadar oldukça kaliteli olmasa da normal kullanımlar için ideal olarak belirtilen Galaxy A3 modelinin tüm detayları öğrenildi. Buna göre 4,7 inç ekran büyüklüğüne sahip olacak cihazın 1,5 GHz işlemcisi olacak. Grafik işlem biriminin Mali-T830 olduğunu öğrendiğimiz Galaxy A3 modelinin 2 GB RAM’ı olacak. Depolama hafızası şimdiden eleştirilmeye başlayan Galaxy A3’ün 8 GB hafızası olduğu açıklandı. Resmi bir tanıtım yapılmadığı için Galaxy A3 cihazının microSD kart destekli depolama alanına sahip olup olmayacağı bilinmiyor.

Aynı zamanda 2017 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy A3 modelinin Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistei ile pazarda satışa sunulacak. Arka kamerasının 12 MP çözünürlüğünde ve ön kamerasının 8 MP çözünürlüğünde olduğu öğrenilen cihazın şu an için net hangi tarihte satışa sunulacağı ya da tanıtılacağı bilinmiyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.