Samsung Galaxy J7+ Teknik Özellikleri ve Detayları

Konuya puan ver!

Samsung bilindiği üzere Galaxy ailesine dahil etmiş olduğu J serisine şimdi yeni bir sürüm daha ekliyor. J serilerine artık + modeli de eklenecek. Buna göre geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 8’in tanıtımı oldu ve firma bu sefer J7+ modelinin tanıtımını yapacak.

Piyasada ki satış oranları nasl olacak bilinmiyor ancak Samsung öyle bir hal aldı ki her ay birden fazla telefon tanıtımı yapıyor. Samsung’un buradaki amacı muhtemelen tüm akıllı telefon pazarın ele geçirmek ancak bunu yaptıkça Samsung organik müşterilerini giderek kaybetmeye devam ediyor. Andro Haber ekibi olarak yakın zamanda tanıtımının yapılmasını beklediğimi Samsung Galaxy J7+ teknik özellikleri ve detayları haberini sizler için yaptık.

Samsung Galaxy J7+ teknik detayları

Samsung Galaxy J7+ telefon modeli de diğer cihazlar gibi çift kamera ile geliyor. Bilindiği üzere Samsung arka kasaya çift kamera özelliğini getirdiği yandan bu yana çıkarttığı telefonların çoğunluğuna çift kamera koymayı ısrarlı bir şekilde sürdürüyor. Samsung Galaxy J7+ modelinde de şaşırmadığımız gibi arka kasasında çift kamera bulunacak.

Samsung Galaxy J7+ telefonun  arka kasasında yer alan çift kameralarından bir tanesi 13 MP çözünürlüğünde ve diğer kamera ise 5 MP çözünürlüğündedir. Aslında Samsung burada 5 MP çözünürlüğünde kamerayı neden koydu bilinmiyor fakat maksat hava olsun denilebilir. Cihazın ön kamerası ise öz çekim yapmayı sevenler için 16 MP olarak üretildi.

Samsung Galaxy J7+ modelinin işlemcisini Exynos 7870 olarak tercih etti. Cihazın 4 GB RAM kapasitesi ile piyasaya çıkması bekleniyor. Tabi Android işletim sistemi fazla RAM harcadığı için cihazda ilerleyen yıllarda donma problemi azda olsa meydana gelebilir. Depolama hafızasına baktığımızda Galaxy J7+ telefonunun 32 GB olduğunu görmekteyiz. Ancak microSD kart desteği aracılığı ile cihazın depolama hafızası artabilecek.

5,5 inçlik büyük bir FullHD ekran ile piyasaya çıkacak olan telefonun batarya gücü ise 3.000 mah olarak açıklandı. Bataryası çok uzun gidecek vaziyette değil ancak yinede ideal denilebilir. Telefon piyasaya çıktığında Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ile piyasaya çıkacak. Şu anda Galaxy J7+ modelinin satış fiyatı hakkında her hangi bir bilgi yok ancak ilerleyen günlerde duyurulacaktır.

Samsung J7 Teknik Özellikleri

Özellikler

İşletim Sistemi: Android 7.1.1 Nougat
İşlemci Exynos 7870
RAM 4 GB
Hafıza 32GB+MicroSD
Ekran 5.5 inç FullHD
Arka Kamera 13MP f/1.7 + 5MP f/1.9
Ön Kamera 16MP f/1.9
Pil 3.000mAh

Yorum yap