Samsung Galaxy Note 3 Ekran Kararma Sorunu

Çok KötüKötüİdare EderİyiÇok İyi (Konuya puan ver)
Loading...

Samsung Galaxy Note 3 ‘lerde arama yaptıktan sonra ekran kararması ile ilgili genel bir sorun var. Arama yaptıktan sonra telefon çok az bir ışıkla çalışıyor ve ekran kararıyor. Öncelikle bu sorunun sensör ile alakalı olduğunu düşünebilir ve bunun üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Telefonu kulağınıza götürdükten sonra sensörün karanlığı algılaması ile alakalı bir durum değil. Hatta konuyu sizlere şöyle açalım ve sorunun herhangi bir şekilde donanımsal olmadığını söyleyelim.


Konumuzdan çıkarak ufak genel bir bilgi vermek istiyorum. Telefonların genel anlamıyla donanımsal bir sorunu nadiren bulunur. Yani çarpma kırılma hariç durduk yere telefonun işlevselliği ile alakalı sorunlar ile karşılaşıyorsanız bu durumun en büyük sebebinden bir tanesi telefona gelen güncellemeler yada yüklediğiniz uygulamalar ile alakalı olduğunu söylemek isterim .Eğer herhangi bir şekilde telefonla ilgili aksamalar ile karşılaşırsanız telefon için yüklediğiniz en son güncelleme ve uygulamaları kontrol edin.

Şimdi ise sorunun çözümüne geçelim. Bu arama sonra ekran kararmasının sebebi telefonda ki Samsung Push Service uygulamasının güncellemesi ile alakalı. Bu uygulamanın güncellemelerini kaldırdıktan sonra telefonu fabrika ayarlarına döndürürseniz sorun düzelecektir.


Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.