Samsung Galaxy Note 5 Format Atma – Hard Reset Nasıl Yapılır ?

Samsung Galaxy Note 5 için format atma işlemi yani İngilizce adıyla hard reset işlemi yapabilmeniz için bilgiler.


Samsung Galaxy Note 5 Format atma işlemini nasıl bilgisayar zarar görünce yapıyorsanız akıllı telefonunuz için de yapabilirsiniz. Kimi zaman telefonunuza virüs bulaşabilir , yavaşlayabilir yada hatalı işlemler yapmış olabilirsiniz. İşte bu gibi sorunlar sonrasında Android telefonunuza format atmak sizler için iyi olacaktır. Kimi zaman eğer telefonunuza çok büyük hafıza kalabalığı olduğun da da bu işlem telefonunuzu rahatlatır. Android telefon hızlandırma konumuzda da format atmanın yararlarına kısa değinmiştik. Bunun haricinde belirtmek isteriz ki telefonunuza format attıktan sonra dosyalar silineceğinden dolayı yedekleme yapmanızda fayda vardır. Öncelikle yedekleme işlemini yapalım ve sonra format atma işlemine geçelim.

İlgili Makaleler:

Galaxy Note 5 Format Atma İşlemi

  • Öncelikle telefonumuzu kapatıyoruz.
  • Ses Yükseltme + Home + Güç tuşuna aynı anda basarak telefonumuzu açalım ancak Samsung açılış ekranı geldiğinde bırakalım.
  • Açılan recovery ekranıdır. Bu ekranda işlemlerimizi ses tuşları ile yaparız. Sesi azaltma tuşunu kullanarak Wipe Data / Factory Reset seçeneğini seçip Güç tuşu ile onaylayalım.
  • Onay ekranı gelecektir ve Yes seçeneğine yine ses tuşları yardımı ile gelip Güç tuşuna basıp onaylayalım.
  • Yaptığınız işlemden sonra gelen ekrana Reboot System Now seçeneğine gelip seçelim.
  • İşlem bu kadar arkadaşlar tebrikler telefonunuz cillop gibi oldu.
[Toplam:1    Ortalama:1/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.