Samsung Galaxy S6 Parmak İzi Nasıl Eklenir?

Samsung’un amiral gemisi modellerinden olan Galaxy S6 cihazına parmak izi nasıl eklenir?

Konuya puan ver!

Samsung teknoloji devi üretmiş olduğu amiral gemi modellerine oldukça önem vermekte ve bu yüzden yeni özellikler eklemeye çalışmaktadır. Apple’nin iPhone modellerinde gördüğümüz parmak izi okuyucuları kısa süre içerisinde Samsung başta olmak üzere pek çok firma tarafından uygulanmaya başlandı. Bu sayede cihazlarına kullanıcılar hem şifre koyabilmekte hemde parmak izi okuyucu ile cihazını kilitleyebilmektedir. Parmak izi ile kilitlenmiş olan telefonların çalınması durumunda açılması yazılımın hacklenmediği sürece imkansızdır. Peki Galaxy S6 modeline sahip olan kullanıcılar parmak izi okuyucusunu aktifleştirebilir mi? Tabi ki. Çünkü bu cihazlarda parmak izi okuyucusu özelliği bulunmaktadır.

Parmak İzi Okuyucu Özelliği

Galaxy S6 modeline sahip olanlar aşağıda açıklamış olduğumuz adımları takip ederek kolaylıkla cihazlarına parmak izi okuyucu özelliklerini ekleyebilirler. Öncelikle;

Cihazınızın menüsüne gelerek Ayarlar bölümüne giriniz. Ayarlar bölümüne gelince sayfayı aşağı kaydırın ve Kişisel başlığının altında olan Kilit Ekranı ve Güvenlik sayfasını açınız.

Bu sayfada Güvenlik yazısını göreceksiniz. O bölümü tıklayınca karşınıza Parmak İzleri bölümü gelecektir.

Parmak İzi sayfası aracılığı ile parmak izi ekleyicisi eklemeyi seçin. Daha sonra telefonunuzun orta tuşuna parmağınıız koyarak parmak izinin okunmasını sağlayabilirsiniz. Parmak izlerini okutturduktan sonra kayıt ediniz. Parmak izinin yanı sıra telefon sizden birde şifre isteyecektir. Şifrenizi de belirledikten sonra artık telefonunuzu parmak izi okuyucusu ya da şifre ile açabilirsiniz. Bu adımları uygulayarak güvenliğinizi daha da artırmış olursunuz.

Yorum yap