Samsung Galaxy S8 Ekran Görüntüsü Alma

Eğer yeni bir Galaxy S8‘ e sahipseniz çok şanslısınız çünkü artık yeni telefonunuz ile diğer Samsung telefonların yapamadığı bir çok şeyi yapabilirsiniz. Yeni Galaxy telefonunda bir çok özellik değişirken ekran görüntüsü alma için durum aynı kalmış ancak ekran görüntüsü almanın farklı yolları da bulunuyor.

Eğer eski bir Galaxy kullanıcısı iseniz telefonda nasıl ekran görüntüsü alındığı hakkında fikriniz olabilir ancak diğer farklı ekran görüntüsü alma yöntemleri sayesinde Samsung hayatı sizler için biraz daha kolaylaştırıyor.

Kapatma Tuşu İle Ekran Görüntüsü Alma

Bu yöntem zaten hemen hemen tüm Android akıllı telefonlarda aynı ve bu metodu Samsung Galaxy S8 telefonunuz içinde kullanabilirsiniz.

  1. Ekran görüntüsü almak istediğini ekranı açın.
  2. Ses alçaltma butonu + Kapatma tuşuna aynı anda basın. Bu işlemi yaptıktan sonra zaten fotoğraf çekme sesi duyacaksanız. Eğer bu ses gelirse emin olabilirsiniz ekran görüntüsü alınmıştır.
  3. Eğer çektiğiniz ekran görüntüsüne ulaşmak istiyorsanız Galeri kısmından erişebilirsiniz.
  4. Eğer herhangi bir komut programı ile dizin yoluna ulaşmak istiyorsanız “/pictures/screenshots.” bu dizin yolu ile ulaşabilirsiniz.

Yana Kaydırarak Ekran Görüntüsü Alma

Samsung’un güzel özelliklerinden bir tanesi de ekran görüntüsü alma özelliği için geldi. Diğer yöntemler ile de karşılaştırıldığında bu yöntem ile daha olay bir şekilde ekran görüntüsü alabilirsiiz.

  1. Elinizi yana doğru biraz eğin ve ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana geçin.
  2. Elinizin tamamı ile ekranı soldan sağa doğru kaydırın. El içi ile bunu yapabilirsiniz.

Bu özellik normal şartlarda telefon elinize ulaştığında otomatik olarak aktif edilmiş konumdadır. Dilerseniz ayarlardan bu özelliği yanlışlıkla ekran görüntüsü almaktan kaçınmak için kapatabilirsiniz.

  1. Ayarlar kısmına giriş yapın.
  2. Hareketler kısmına aşağı inin ve Hareketler ve Mimikler kısımına giriş yapın.
  3. Avuç içi ile ekran görüntüsü alma kısmını kapalı konuma getirin.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap