Samsung Galaxy S9’da Daha Büyük Batarya Kullanılabilir

Koreli ETNews’in söylediği bilgileri göre Samsung önümüzdeki yıl yeni bir şeyler yapmaya hazırlanıyor. Haberde geçen bilgiye göre Samsung gelişmiş yeni teknoloji ile Galaxy S9 telefonda SLP teknolojisi ile üretilmiş yeni bir ana kart kullanacak. Yeni kullanılan bu ana kart sayesinde cihaz içinde farklı parçalar içinde yer doğuyor. Açılan boşluğu doldurmak içinde Samsung bu kısmı daha büyük bir batarya ile doldurabileceği söyleniyor.

Çok büyük ihtimalle de yayılan bu haberden dolayı Samsung’un gelecek yeni amiral gemisinde ahize parçası ile hiç bir oynama yapmadan yeni bir büyük batarya koyabileceği düşünülüyor. Haberde yer alan bilgiye göre ise bu parçalar ancak Exynos işlemcisi tarafından güç olan parçaları kullanabileceği söyleniyor. Qualcomm versiyonları ise HDI kalitesi için biraz daha hala alt kalitede kalacak.

Eskiden bu duruma baktığımızda Exynoss ile Qualcomm arasında çok büyük farklılıklar oluşmadı ancak eğer söylentiler doğru çıkarsa ve S9’da bu dediğimiz gerçekleşirse durum eskisi gibi olmayacak.

Şimdi şöyle bir şey de söyleyebilirsiniz geçmişte de bu tarz haberler karşımıza çıkmıştı ve Galaxy S7 içinde aynı şeyler söylenmişti ancak durum pek de böyle olmamıştı. Bundan dolayı bunu okuyan teknoloji severler yine aynı şeyin olabileceğini düşünebilir ancak genel olarak büyük batarya kullanımının olmasının sebebi yer problemi. Eğer denildiği gibi bir şey yapılırsa telefon içerisinde alan açılacağından dolayı üreticilerin bataryayı büyütmesi olası bir durum.

Peki bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Sizce S9 serisinde daha büyük bir batarya gelecek mi yoksa eskiden olan söylentiler gibi yalnızca bir söylenti olarak mı kalacak ?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap